r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Google pracuje nad konkurencją dla iTunes

Strona główna Aktualności

Google prowadzi intensywne rozmowy z wytwórniami muzycznymi, przy pomocy których chce uruchomić własny sklep z utworami i umożliwić ich odtwarzanie użytkownikom mobilnym - informuje Reuters.

Negocjacje z przedstawicielami branży muzycznej prowadzi z ramienia Google wiceprezes ds. technicznych, Andy Rubin. Nowa usługa ma zostać uruchomiona pod koniec bieżącego roku i prawdopodobnie zaoferuje użytkownikom podobny zakres funkcji co konkurencyjny iTunes. Wydawcy liczą, że zaangażowanie Google w walkę na rynku audio przełamie monopol Apple - producent iPodów kontroluje obecnie 70% sprzedaży muzyki w formie cyfrowej. Jest to także jedna z niewielu dziedzin, w których Apple ma miażdżącą przewagę nad Google. Internetowy gigant planuje oprzeć nową usługę o platformę Android. Sprzedaż telefonów z Androidem rośnie w tempie wykładniczym i wynosi obecnie około 200 tysięcy sztuk dziennie. Muzyczny serwis Google znajdzie się więc w zasięgu wielu milionów mobilnych użytkowników.

Bliższe szczegóły dotyczące nowej usługi Google pozostają tajemnicą. Można oczekiwać, że firma zaprezentuje swój muzyczny serwis na kilka tygodni przed planowanym na grudzień oficjalnym otwarciem.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.