Google pracuje nad nową funkcją dla wyszukiwarki?

Strona główna Aktualności

O autorze

Możliwe, że Google pracuje nad wprowadzeniem podglądu stron internetowych do swojej wyszukiwarki. Pozwoliłoby to na rozszerzenie jej możliwości.

Zdaniem serwisu blogstorm Google pracuje nad kolejnymi zmianami w swojej wyszukiwarce. Być może wkrótce pojawi się podgląd wyszukiwanych witryn internetowych. Funkcja ta byłaby dostępna po zaznaczeniu wybranego linku podczas wyszukiwania. Ponadto, w podglądzie danej strony wyróżniony byłby tekst, który wpisaliśmy w wyszukiwarce. Prawdopodobny wygląd nowej funkcji można zobaczyć na zamieszczonym przez blog zrzucie ekranu (plik PNG). Informacje na temat testowanych rozwiązań potwierdził także portal TheNextWeb, który zamieszcza kolejne zrzuty ekranu.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy nowa funkcja miałaby zostać wprowadzona do wyszukiwarki. Przypomnijmy, że Google kilka tygodni temu udostępnił Google Instant, niedawno także dla polskiej wersji wyszukiwarki. Za pomocą tej funkcji internauta może uzyskać dostęp do wyników wyszukiwania już podczas wpisywania zapytania. Dzięki kolejnym funkcjom Google stara się utrzymać na pozycji lidera wśród wyszukiwarek internetowych. Od niedawna na jego głównego konkurenta wyrasta produkt Microsoftu - Bing.

© dobreprogramy

Komentarze