r   e   k   l   a   m   a
reklama

Google usuwa zdjęcia ze Street View

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma Google zdecydowała się usunąć kilkanaście zdjęć w swojej usłudze Street View, która umożliwia użytkownikom Internetu spoglądanie na określone lokacje z poziomu ulicy. Zmusiły ją do tego głosy dochodzące z Wielkiej Brytanii, gdzie do obejrzenia w ten właśnie sposób udostępniono już 25 miast.

Zdjęcia używane przez Street View wykonywane są przez przemierzające wybrane metropolie auta, robiące w trakcie jazdy setki cyfrowych fotografii. W obiektywie znajduje się w ten sposób wiele losowych osób, co poskutkowało umieszczeniem w sieci zdjęć z ludźmi opuszczającymi akurat sex shop, imprezowiczów wymiotujących na chodnik czy nawet osób właśnie aresztowanych przez policję.

Chociaż Google dysponuje systemem, który automatycznie zamazuje twarze oraz tablice rejestracyjne samochodów, nadal bardzo możliwe jest, że uwiecznionych na zdjęciach rozpoznają ich znajomi. Nie każdemu to jest na rękę. Na szczęście firma daje internautom możliwość zgłoszenia "niewygodnego" zdjęcia do usunięcia.

To nie pierwsze problemy Google ze Street View - przypominamy, że zaraz po wprowadzaniu usługi w Japonii władze Tokyo i Osaki zwróciły się do rządu odnośnie podjęcia stosownych działań w sprawie zaprzestania jej działania w kraju z uwagi na naruszanie prywatności obywateli.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieTest najlepszych telewizorów na Mundial