Gry z serii Halo: Spartan taniej na Windows Phone i Windows

Strona główna Aktualności

O autorze

W ramach cyklicznych promocji dla sklepów Windows Phone i Windows w tym tygodniu można w obniżonej cenie nabyć dwie gry ze świata Halo. Choć stworzono je z myślą o urządzeniach mobilnych, to wyjątkowo dobrze prezentują się także na komputerach PC z Windows 8.1 i 10.

Mowa o Halo: Spartan Assault oraz jej następczyni Halo: Spartan Strike. Obie gry to klasyczne strzelanki, w których akcję obserwujemy z góry. Przed każdą misją wybieramy odpowiednie uzbrojenie (startowe różni się w zależności od planszy) oraz ustalamy modyfikatory. Te podnoszą poziom trudności, a zarazem zwiększają ilość punktów i nagrodę za wykonanie zadania. Mogą np. zmniejszać ilość naboi w magazynkach czy też ukrywać interfejs przez co nie widzimy stanu swojego zdrowia. Oprócz broni wybieramy także dwa wzmocnienia.

Misje to zazwyczaj klasyczna "zabij wszystkich", często dzielą się na kilka mniejszych zadań. Pod nasze dowodzenia zostają oddane także pojazdy, a na planszach odnajdziemy działa i inne obiekty nad którymi możemy przejąć kontrolę. Miłym urozmaiceniem są cotygodniowe wyzwania pozwalające zgromadzić dodatkowe fundusze i mobilizujące do gry.

Gry sprawdzają się zwłaszcza na komputerach z podłączoną klawiaturą i myszką bądź też padem. W ramach promocji Halo: Spartan Assault możemy nabyć za 11 zł, a Halo: Spartan Strike za 13 zł. Obie w wersjach uniwersalnych, tak więc zakup daje nam dostęp do wersji na telefon oraz komputery. Dzięki wsparciu usługi Xbox Live postępy w grze synchronizują się pomiędzy urządzeniami.

© dobreprogramy
s