HDRInstant HDRInstant 2.0.3

Strona główna Mac Grafika Tworzenie obrazów HDR
Pobierz program

HDRInstant to program do tworzenia obrazów HDR z klatek filmów. Program został opracowany przez autorów świetnego Photomatixa. Obrazy stworzone z jego pomocą nie mają niektórych wad obrazów tworzonych z sekwencji zdjęć, jak trudne do usunięcia „duchy” pozostawiane przez poruszające się obiekty.

Mechanizm działania HDRInstant został opracowany w oparciu o metody stosowane w astrofotografii. HDRInstant tworzy trzy ujęcia na podstawie klatek filmów. Ekspozycja traktowana jako -2 eV jest pobierana bezpośrednio z filmu bez obróbki, ekspozycja 0 eV z kilku sąsiadujących klatek, zaś końcowa, na poziomie +2, może być pobrana nawet z całego filmu, by uzyskać dobrą proporcję sygnału do szumów i wydobyć szczegóły z zacienionych miejsc.

Obrazy można zapisać jako grafiki rastrowe lub 32-bitowe obrazy HDR Radiance.

HDRInstant jest dostępny w trzech wersjach. Darmowa pozwala wybrać fragment filmu i na jego podstawie przygotować obraz HDR. Płatna wersja Light pozwala ponadto stosować własne ustawienia, a droższa Professional pozwala także poprawić obrazy przed procesem składania obrazu.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!