HWMonitor HWMonitor 1.38

Strona główna Windows Narzędzia Identyfikacja sprzętu i oprogramowania
Pobierz​ program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

HWMonitor jest niewielkim i bardzo prostym w obsłudze narzędziem do monitorowania podstawowych parametrów pracy bazowych komponentów komputera. Skupia ono w jednym oknie informacje o temperaturze, napięciu oraz prędkości wentylatorów m.in. chipsetu, procesora i poszczególnych jego rdzeni, dysku twardego, układu graficznego i baterii (w przypadku laptopów i netbooków).

Program do odczytu wspomnianych parametrów wykorzystuje specjalne sensory temperatury montowane na urządzeniach przez ich producentów. W przypadku pozostałych informacji lub komponentów, które nie zostały w takowe czujniki wyposażone (m.in. dyski twarde) wymagane dane pobierane są przy użyciu technologii S.M.A.R.T. HWMonitor bardzo często jest wymagany do działania różnego rodzaju widżetów systemowych, których zadaniem jest wygodne dostarczanie informacji o parametrach pracy komputera.

HWMonitor podczas swojej pracy zapisuje informacje o wartościach minimalnych i maksymalnych uzyskiwanych przez poszczególne komponenty. Narzędzie oferuje również funkcję eksportu wszystkich zgromadzonych danych do postaci pliku tekstowego.

Uwaga!

  • Do pobrania dostępna jest również wersja portable, nie wymagająca instalacji w systemie i gotowa do użycia tuż po ściągnięciu.
  • Producent udostępnia bardziej rozbudowaną, ale płatną edycję HWMonitor Pro. Znaleźć w niej można m.in. możliwość zdalnego monitorowania komputerów w Sieci.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Obsługa dużej liczby sprzętu
Brak
ocena użytkownika

Program bardzo ważny dla każdego, kto troszczy się o własny komputer. Wielu ludzi lekceważy temperatury panujące wewnątrz komputera, a przecież to między innymi one wpływają na żywotność naszego - często kosztownego - sprzętu. Umożliwia prostą i szybką diagnozę (temperatura, napięcie, użycie, prędkość wentylatorów itp.). Dzięki niemu dowiemy się też, jak używane przez nas programy wpływają na pracę CPU i GPU (w tym m.in. na silnik wideo). Pozwala zorientować się kiedy nadchodzi dobry moment na odkurzenie komputera. ;) Zwłaszcza w gorące lata jest pomocny - dzięki niemu wiadomo np. kiedy powinniśmy włączyć dla laptopa dodatkowe chłodzenie.

20.08.2017 14:14 | Recenzja do wersji 1.32
Darmowy,prosty,pokazuje ważne dane dla sprzętu,Portable,obsługuje prawie wszystkie systemy Windows
Mógłby mieć więcej funkcji,Brak obsługi Windows 8 i Linuxa,czasami pomiary napięcia mogą być błędne.
ocena użytkownika

Witam,to jeden z programów "Must have", prosty,mały i użyteczny.Pozwala w kilka sekund sprawdzić napięcie oraz temperaturę poszczególnych pod zespołów komputera.Z HWMonitor w kilka sekund sprawdzimy stan swojego komputera(kilka ważnych parametrów - temperatura dysku,procesora,karty graficznej i ich napięcia itd)
Ocena 4/5
Warto posiadać ten program,pomaga on nam zdiagnozować najczęstszy problem w komputerach - przegrzewanie się sprzętu.
Niestety nie jest pozbawiony wad, lecz to kilka drobnostek, warto go posiadać w wersji Portable.

05.07.2014 15:57 | Recenzja do wersji 1.25