Heroes of Might & Magic III HD Heroes of Might & Magic III HD 1.2.0

Strona główna iOS Gry Strategiczne
Pobierz program
lub zeskanuj:

Heroes of Might & Magic III: HD to odnowiona edycja kultowej strategii turowej. Jest to pierwsza gra z serii oficjalnie dostępna na urządzenia mobilne. Wersja HD poza odświeżoną grafiką przynosi także sterowanie dopasowane do specyfiki urządzeń mobilnych.

Heroes of Might & Magic III HD zawiera w sobie jedynie zawartość podstawowej wersji gry. Nie znajdziemy tu żadnego z dwóch oficjalnych i wnoszących sporo do rozgrywki dodatków, czyli: Armageddon's Blade oraz Shadow of Death. Wprawdzie podstawowa wersja oferuje nam 7 kampanii i sporą ilość map dla jednego jak i kilku graczy, to jednak dodatki odczuwalnie urozmaicały i rozbudowywały kampanię. Poza trybem rywalizacji z komputerem Heroes of Might & Magic III oferuje możliwość grania w kilka osób na jednym urządzeniu (tryb "płonące pośladki").

Poprawie uległa głównie grafika. Dopasowano ją do współczesnych, wysokich rozdzielczość, co widać także na urządzeniach mobilnych. Dotyczy to jednak tylko elementów statycznych. Zarówno animacje jak i przerywniki filmowe pozostały bez zmian, obecnie mogą straszyć swoim wykonaniem. Miłym dodatkiem jest polska wersja językowa, ze wszystkimi mankamentami znanymi z oryginału.

Kolejnym elementem, który wymagał dopracowania w przypadku edycji mobilnej było sterowanie. Gra wita nas krótkim poradnikiem odnośnie tego jak wydawać polecani i korzystać z gestów. Obsługa jest poprawna, choć do ideału sporo brakuje. Da się to odczuć zwłaszcza podczas walki, gdy jednostki zamiast atakować przeciwnika tracą swoją turę..

Heroes of Might & Magic III HD w edycji na urządzenia mobilne zachował cały urok oryginału. To wciąż dopracowana i rozbudowana strategia turowa. Jedna z lepszych jakie znajdziemy na urządzenia mobilne. Niestety taka wersja niesie ze sobą również ograniczenia. Gra nie posiada edytora dostępnego w wersji PC, nie wgramy do niej modyfikacji (jeżeli powstaną) czy też nowych ma, już dostępnych w sieci. Płacąc 10 euro otrzymujemy kompletny, ale też zamknięty produkt. Fanów serii nie będzie trzeba zachęcać, inni niech dobrze przemyślą swój zakup.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!