HoDoKu 2.2

Strona główna Windows Gry Logiczne i karciane
Pobierz​ program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Zamiast inwestować pieniądze w gazetki z Sudoku, łatwiej i taniej jest skorzystać z gry, która pozwoli nam na ekranie monitora oddać się swej ulubionej pasji matematycznej. Bezpłatny projekt HoDoKu idealnie nadaje się do celów rozrywkowych, a ze względu na liczne ułatwienia, pozwoli on również tym niecierpliwym wciągnąć się w uzupełnianie diagramów. Nie zabrakło naturalnie rozbudowanych opcji drukowania łamigłówek.

Zasady rozgrywki są oczywiście pewnie każdemu fanowi tego typu zabaw znane. Mamy widok na siatkę 9 kwadratów po 9 pól do zapełnienia cyframi od 1 do 9. Część cyfr jest od razu na swoich miejscach, a pozostałe trzeba wpisywać tak, aby potem w każdej kolumnie, wierszu i pojedynczym kwadraciku żadna cyfra się nie powtórzyła. Produkcja oferuje kilka poziomów trudności, generuje kolejne zestawienia cyfr losowo, do tego dostajemy także system podpowiedzi, jeśli ktoś wybitnie sobie tutaj nie radzi.

Grę można w każdej chwili zapisać na później, tak samo jak cały układ, jeśli się nam spodobał. Bardzo ciekawą opcją jest szkolenie się w danej technice rozwiązywania Sudoku, których jest trochę. To coś nie tylko dla zaawansowanych. Poza tym możemy korzystać m.in. z widoku rozwiązania z boku, jak też w łatwy sposób podświetlać pola z poszukiwanymi cyframi. Da się też przepisywać do kratek układ np. z jakiejś gazetki.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!