[IEM2014] HyperX – Michał Bocheński o nowej marce i produktach. W sprawie V300 cisza

Strona główna Aktualności

O autorze

W ustronnym miejscu prasowego zaplecza, przygotowanego dla dziennikarzy przybyłych na Intel Extreme Masters 2014, udało nam się przepytać w kilku sprawach Michała Bocheńskiegom, odpowiedzialnego za markę HyperX w Polsce. Michał opowiada o produktach z nowej przyszłościowej linii oraz o marce HyperX jako takiej.

Twoja przeglądarka nie obsługuje Flasha i HTML5 lub wyłączono obsługę JavaScript...

Oczywiście nie zabrakło pytania o zaistniałą sytuację z dyskami SSD Kingston V300. To sprawa bardzo drażliwa zarówno dla nas konsumentów, jak i dla producenta. Oficjalnie na ten temat przedstawiciel firmy milczy. Z nieoficjalnych rozmów wychodzi na to, że Kingston mocno pracuje nad poprawą nadszarpniętego wizerunku. Z poczynionych obserwacji wynika niemniej, iż jako jeden z niewielu (o ile nie jedyny) w specyfikacji dotyczącej dysków z serii V300 podaje maksymalne osiągi, które są możliwie do uzyskania w programie ATTO, plus te urealnione (niższe w stosunku do poprzednika), podawane przez popularne aplikacje AS-SSD i CrystalDisk Mark, a nawet z PCMARKA. Oczywiście jest to jak najbardziej krok w dobrą stronę, jednak może to być mało, aby poziom zaufania konsumentów wrócił do poziomu, jakim przez lata darzyli Kingstona.

Czy dyski SSD V300 cofną się do parametrów sprzed wymiany kości flash na asynchroniczne? Raczej nie. Lada chwila wejdzie nowa seria dysków, czyli Fury, która będzie się charakteryzować znacznie lepszymi parametrami, niż nieszczęsna trzysetka. W mojej opinii seria ta prędzej zniknie ze sprzedaży, niż nastąpią w jej ramach jakieś zmiany na lepsze.

© dobreprogramy