IFA: Samsung prezentuje... drukarki z Androidem

Strona główna Aktualności

O autorze

Android jest systemem, który zdominował rynek smartfonów, a ostatnio nawet zegarków. Lider rynku, Samsung, uznał, że ten system znajdzie zastosowanie w innych urządzeniach i tak powstała pierwsza na świecie linia drukarek z Androidem – Samsung Smart MultiXpress.

Drukarki z systemem operacyjnym Google'a zostały zaprezentowane podczas targów IFA odbywających się w Berlinie. Urządzenia zostały wyposażone w ekran 10,1 cala, czyli taki jaki stosowany jest w części produkowanych tabletów. Dzięki zastosowaniu Androida każdy użytkownik drukarki będzie w stanie pobrać materiały do drukowania bezpośrednio z poziomu urządzenia. Dotychczasowe przekonanie, że drukarki są narzędziami ściśle związanymi z komputerami może odejść do lamusa.

Wspomniany ekran wyświetla elementy interfejsu doskonale znanego z obecnie produkowanych urządzeń wielofunkcyjnych. Użytkownik odnajdzie tam takie funkcje, jak „skanuj i wyślij” lub „status zadania”. Oprócz standardowych elementów koreański gigant dodał przeglądarkę internetową, książkę telefoniczną, a nawet dostęp do aplikacji. W teorii nowe drukarki Samsunga mogą zostać wykorzystane nawet do grania. Oprogramowanie drukarki zostało nazwane SmartUX Center. Jest to odpowiednik nakładki TouchWiz stosowanej w telefonach i tabletach firmy.

Urządzenia wyposażono również w moduł NFC, przez co możliwe będzie bezpieczne parowanie smart urządzeń z drukarką. W celu przyspieszenia drukowania Samsung zdecydował się na użycie dwurdzeniowego procesora o zegarze 1 GHz. Ma on pozwolić na bezproblemowe drukowanie i edytowanie dokumentu w tym samym momencie.

Samsung chwali się, że seria Samsung Smart MultiXpress będzie bardziej ergonomiczna i pozwoli na maksymalne wykorzystanie tonerów. Drukarki skierowane są przede wszystkim do średnich i dużych firm. Pełną listę modeli można odnaleźć na stronie Samsung Tomorrow.

© dobreprogramy
s