r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Instagram na Windowsa 10 bardziej uniwersalny: działa na tabletach i pecetach

Strona główna AktualnościINTERNET

Instagram to jeden z przykładów, kiedy funkcjonalność aplikacji na urządzeniach mobilnych jest większa, niż w przypadku serwisu internetowego, do którego dostęp można uzyskać z poziomu pulpitów. Ten stan rzecz właśnie się nieco zmienił, a to za sprawą zaktualizowanej uniwersalnej aplikacji przeznaczonej na Windowsa 10.

Facebook zaprezentował nowe uniwersalne aplikacje swoich usług już w kwietniu. Obok oczywiście Facebooka i Messengera, na Windowsa 10 trafiła także apka Instagrama. Problem w tym, że trudno było mówić w jej przypadku o prawdziwym UWP, gdyż była ona kompatybilna tylko z mobilną wersją Windowsa.

To właśnie się zmieniło i z uniwersalnej aplikacji można już korzystać także na tabletach i komputerach z Windowsem 10. Dodawać można już zatem także zdjęcia, jednak są w tej kwestii pewne ograniczenia – publikować na Instagramie można tylko z urządzeń wyposażonych w ekran dotykowy i kamerę umieszczoną na tylnej obudowie. Najwyraźniej Instagram z jakiegoś powodu nie chce w swoim serwisie zdjęć zrobionych laptopowymi kamerkami.

r   e   k   l   a   m   a

Ponadto użytkownicy zyskują dostęp do podglądu Stories, integrację z windowsowym centrum powiadomień, aktywny kafelek i możliwość wymiany wiadomości Instagram Direct. Nową uniwersalną aplikację można już znaleźć w naszej bazie programów.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.