Instagram na Windowsa 10 bardziej uniwersalny: działa na tabletach i pecetach

Strona główna Aktualności

O autorze

Na dziobie okrętu. Stawia znaczące nad znaczonym, lubi czapki z daszkiem, teorię gier, tłumaczenia maszynowe i karabiny maszynowe.

Instagram to jeden z przykładów, kiedy funkcjonalność aplikacji na urządzeniach mobilnych jest większa, niż w przypadku serwisu internetowego, do którego dostęp można uzyskać z poziomu pulpitów. Ten stan rzecz właśnie się nieco zmienił, a to za sprawą zaktualizowanej uniwersalnej aplikacji przeznaczonej na Windowsa 10.

Facebook zaprezentował nowe uniwersalne aplikacje swoich usług już w kwietniu. Obok oczywiście Facebooka i Messengera, na Windowsa 10 trafiła także apka Instagrama. Problem w tym, że trudno było mówić w jej przypadku o prawdziwym UWP, gdyż była ona kompatybilna tylko z mobilną wersją Windowsa.

To właśnie się zmieniło i z uniwersalnej aplikacji można już korzystać także na tabletach i komputerach z Windowsem 10. Dodawać można już zatem także zdjęcia, jednak są w tej kwestii pewne ograniczenia – publikować na Instagramie można tylko z urządzeń wyposażonych w ekran dotykowy i kamerę umieszczoną na tylnej obudowie. Najwyraźniej Instagram z jakiegoś powodu nie chce w swoim serwisie zdjęć zrobionych laptopowymi kamerkami.

Ponadto użytkownicy zyskują dostęp do podglądu Stories, integrację z windowsowym centrum powiadomień, aktywny kafelek i możliwość wymiany wiadomości Instagram Direct. Nową uniwersalną aplikację można już znaleźć w naszej bazie programów.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSprawdź, czy możesz być astronautą. Ten test oblali nawet najlepsi