Intel Solid State Drive Toolbox 3.5.11

Strona główna Windows Narzędzia Narzędzia dyskowe i plikowe
Po​bierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Intel Solid State Drive Toolbox (Intel SSD Toolbox) to zestaw narzędzi do kompleksowego zarządzania zainstalowanymi w komputerze dyskami SSD. Z jego pomocą możliwe jest monitorowanie stanu nośnika, wykrywania błędów, bezpieczne kasowanie całej jego zawartości oraz zmiana ustawień systemowych w celu osiągnięcia jak największej wydajności.

Program wyposażony został w kilka przydatnych dla każdego posiadacza dysku SSD funkcji, znacznie usprawniających jego eksploatację. Poza standardową funkcjonalnością obejmującą dostarczanie szczegółowych informacji na temat urządzenia, a także monitorowanie parametrów jego pracy Intel Solid State Drive Toolbox oferuje dodatkowo zestaw bardzo użytecznych narzędzi. Wśród nich znalazły się takie, które umożliwiają przeprowadzenie częściowej oraz pełnej analizy dysku w poszukiwaniu błędów odczytu/zapisu i uszkodzonych sektorów, kasowanie całej jego zawartości, modyfikowanie konfiguracji systemu w celu jak najlepszej jego współpracy z urządzeniem oraz optymalizacje wydajności przy użyciu systemowej funkcji Trim.

Intel Solid State Drive Toolbox pomimo nieco mylącej nazwy pozwala także na obsługę dysków SSD innych producentów niż Intel. Dodatkowo w ograniczonym stopniu wspiera typowe nośniki ATA/SATA, umożliwiając monitorowanie atrybutów S.M.A.R.T oraz innych właściwości urządzenia - m.in. model, wersja firmware, numer seryjny, czy wolnej przestrzeni itp.

Uwaga!

  1. Program wymaga zainstalowanych w systemie bibliotek .NET Framework w wersji 2.0 lub nowszej. Najnowszą wersję .NET Framework można pobrać w dziale PROGRAMY -> Dodatki -> Biblioteki i inne dodatki (patrz: Programy powiązane).

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

czytelność i łatwość obsługi bezproblemowy odczyt SMART
pełna funkcjonalność tylko dla dysków SSD Intela
ocena użytkownika
19.11.2017 02:38 • Recenzja do wersji 3.4.9

Program przejrzysty i intuicyjny, zapewnia dostęp do informacji dysku, jego stanie, zawiera narzędzia diagnostyczne - szybkie, jak i pełne-długotrwałe, wgląd do SMART i funkcje takie jak trim, czy bezpieczne kasowanie danych.

Ważnym elementem jest możliwość sprawdzenia dostępności i zaktualizowania firmware dysku.
Niestety większość wspomnianych funkcji jest dostępnych wyłącznie dla dysków SSD Intel, w dyskach innych producentów możemy co najwyżej podejrzeć SMART.

I już mógłbym napisać, że program jest właściwie przydatny tylko dla posiadaczy dysków Intela, jednakże
odczyt SMART jaki oferuje, nie ma sobie równych - bez problemu odczytuje SMART z dysków podpiętych pod kontrolery RAID, czy rożnej maści adaptery IDE-SATA/SATA-IDE, IDE/SATA-USB, gdzie często w innych programach dyski pozostają zupełnie nierozpoznane.