Jahshaka 2.0

Strona główna Windows Multimedia Tworzenie i edycja filmów
Pobie​rz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Jahshaka to jeden z nielicznych, bezpłatnych i jednocześnie multiplatformowych programów przeznaczonych do edycji, dodawania efektów specjalnych, animacji i dźwięków do materiałów video.

Program charakteryzuje się dosyć ciekawym interfejsem, który ciężko spotkać w aplikacjach tego typu. Każdy element Jahshaki podzielony został na 10 pokoi, w których użytkownik może wykonać określone czynności. Do dyspozycji oddano nam m. in. pokój desktop przeznaczony do dodawania i przeglądania plików multimedialnych (wideo, audio, grafiki), colorize do poprawy kolorystyki obrazu, tracker do stabilizacji wideo, keyer wykorzystywany do efektów greenscreen czy encoder, w którym możemy enkodować gotowy materiał do wybranego formatu.

Obsługa programu nie należy do najłatwiejszych. Interfejs edytora mimo, że posiada innowacyjne i ciekawe podejście w wielu przypadkach się nie sprawdza. Możliwości filtrów wchodzących w skład Jahshaki zostawiają również sporo do życzenia szczególnie, że program nosił kiedyś miano darmowej alternatywy dla takich narzędzi jak chociażby After Effects. Jahshaka nie jest rozwijana już od 2006 roku, a tworzenie "oskarowych" produkcji za jej pomocą jest mało wykonalne.

Aplikacja bazuje na technologii renderowania OpenML i OpenGL. Istotnym elementem Jahshaki jest współpraca z wieloma formatami audio-video, a jej kolejnym walorem jest możliwość instalacji na wielu platformach: Windows, Linux i Mac.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!