Karty kredytowe coraz popularniejsze w Internecie

Strona główna Aktualności

O autorze

Jak wynika z najnowszego badania przeprowadzonego przez Association for Payment Clearing Services, co dziesiąta transakcja rozliczana w Wielkiej Brytanii kartą kredytową to zakupy online.

Od 1999r. liczba transakcji za zakupy w Internecie rozliczanych przy użyciu kart kredytowych zwiększyła się pięciokrotnie. Oczywiście stało się to za sprawą rosnącej liczby klientów kupujących w Sieci m.in. książki, płyty CD, sprzęt komputerowy, wyjazdy turystyczne, czy usługi finansowe. W świecie wirtualnych zakupów zdecydowaną przewagę mają mężczyźni, z których 35% robiło w drugiej połowie 2003r. zakupy w Internecie 8 lub więcej razy. Wśród kobiet ten odsetek wyniósł tylko 27%.

Raport APACS pokazuje także, że mieszkańcy Wysp nabierają coraz większego zaufania do bankowości online, w ubiegłym roku zanotowano tam 13 mln klientów. "Nie jest to dla mnie zaskoczeniem, że Internet jest coraz częściej wykorzystywany do robienia zakupów i prowadzenia swoich finansów. to wygodne, bezpieczne i idealnie dopasowane rozwiązanie do 'wiecznie spóźnionej' społeczności, w jakiej żyjemy" - powiedziała Sandra Quinn, szef APACS.

Informacja o tym, że coraz więcej wydajemy na zakupy online to doskonała wiadomość dla sprzedawców. Co ciekawe, jak podaje firma Mintel, wciąż najważniejszym czynnikiem skłaniającym do zakupów online są niższe ceny, zaś renoma sprzedawcy i marka produktu znajdują się na dalszych pozycjach.

Warto jednak zauważyć, że wyniki nie są miarodajne dla naszego kraju, można jednak przypuszczać, że tendencje te będą w najbliższych latach przekładać się na rodzimy rynek. Na razie jednak częściowo sprzedaż internetowa rozliczana za pomocą kart kredytowych jest hamowana przez wysokie jak na polskie warunki koszty obsługi jakimi obciążani są sprzedawcy internetowi.

© dobreprogramy
s