Kindle podbija świat. Czy od teraz przysięgi będą składane na e-booki?

Strona główna Aktualności

O autorze

Suzi LeVine, nowa ambasador Stanów Zjednoczonych w Szwajcarii i Liechtensteinie, zaskoczyła ostatnio cały świat swoją przysięgą. Przysięga tradycyjnie, polega na położeniu ręki na konstytucji i wypowiedzeniu odpowiednich słów. Tym razem w roli książki wystąpił czytnik Kindle Touch w okładce firmy Amazon.

Widoczne powyżej zdjęcie pokazujące czytnik i dłoń nowej ambasador USA opublikowała amerykańska ambasada w Wielkiej Brytanii, ujęcie prezentujące szerszą perspektywę można znaleźć na kanale Białego Domu na Twitterze. Ciekawostką jest także strona, na której został otwarty e-book z Konstytucją. Do przysięgi LeVine została wybrana strona z dziewiętnastą poprawką, która przyznała w 1920 roku prawa wyborcze kobietom. Sama przysięgająca stwierdziła, że to bardzo trafny wybór i jest nim zachwycona.

Można się burzyć, że świat wywraca się do góry nogami, ale, w sumie, dlaczego? Konstytucja nie jest kawałkiem papieru. Ustawa zasadnicza jest symbolem, na który składana jest przysięga, a jej przeniesienie na czytnik e-booków to jego unowocześnienie, które w żaden sposób nie wpływa na jakość i szczerość wypowiadanych przez pani ambasador słów. Poza tym chyba każdy przyzna, że łatwiej na taką uroczystość zabrać lekkiego Kindle'a, niż całą Konstytucję ze wszystkimi poprawkami czy elegancko wydaną papierową Biblię...

© dobreprogramy