Kingston znów największym dostawcą RAM na świecie wg DRAMeXchange

Strona główna Aktualności
Kingston z udziałami 72,17% na rynku RAM wg DRAMeXchange
Kingston z udziałami 72,17% na rynku RAM wg DRAMeXchange

O autorze

DRAMeXchange przygotowało raport za 2018 rok. Kingston bezsprzecznie uplasował się na pierwszym miejscu wśród dostawców pamięci RAM. To nic nowego, bo najwyższy stopień podium firma dzierży już po raz 16.

Ponownie z ogromną przewagą Kingston Technology Europe Co LLP został okrzyknięty przez DRAMeXchange największym dostawcą modułów DRAM na świecie. Oszacowanie udziałów wynosiło aż 72,17%! Druga firma (SMART Modular Technologies) może pochwalić się jedynie 5,07%. Widać jak miażdżącą pozycję ma Kingston.

Jest dobrze, ale sam Kingston mówi o przeszacowaniu

W ramach ciekawostki można podać, że sam DRAMeXchange należy do firmy TrendForce. Jak można przeczytać w komunikacie firmy Kingston

"Ceny bieżące utrzymywały się w I połowie 2018 r. na wysokim poziomie, a nawet przewyższyły ceny kontraktowe o ponad 20%. Mimo rosnących zapasów i spadków cen w II połowie 2018 r. autorzy raportu zaznaczają, że producentom modułów udało się wygenerować duże przychody i zyski."

Sam Kingston ostrożnie podchodzi do raportu, nie wierzy w aż tak wysoki udział na tle innych konkurentów. Jak zaznacza Iwona Zalewska, która zasiada na stanowisku DRAM business manager w Kingston w regionie EMEA:

"Szacunki TrendForce wydają się nam nieco zawyżone, lecz odzwierciedlają rozwój naszego przedsiębiorstwa we wszystkich segmentach biznesowych. (…) W 2018 r. we wszystkich naszych liniach, takich jak pamięci DRAM, dyski SSD i rozwiązania wbudowane, wyprodukowaliśmy ponad 14 bln MB pamięci."

Źródło: Kingston

© dobreprogramy
s