Kod Google Updater dostępny dla każdego

Strona główna Aktualności

O autorze

Google udostępniło kod źródłowy usługi Google Updater, służącej do aktualizacji oprogramowania na platformie Windows. Kod udostępniono na licencji Apache License 2.0.

Google Updater ma za zadanie zarządzać procesem aktualizacji oprogramowania w przyjazny dla użytkownika sposób. Działa w tle, nawet jeśli aplikacja nie jest uruchomiona. Aktualizacje wykonywane są dopiero po zakończeniu pracy z programem i zapisaniu wszystkich danych. Nie wymaga specjalnej uwagi ze strony użytkownika - dzięki temu posłużył do utrzymania między innymi dwunastu wersji beta Chrome w czasie czterech miesięcy.

Proces aktualizacji produktów Google od dawna budził wiele kontrowersji, szczególnie w obliczu spornej licencji Chrome. Teraz wgląd do kodu może mieć każdy zainteresowany. Poza Google Chrome, Google Updater wykorzystywany jest do aktualizacji sporej grupy pozostałych aplikacji Google, między innymi Google Earth, służącej do oglądania satelitarnych zdjęć Ziemi.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieRecenzja Xiaomi Mi Mix 2S. Naprawdę świetnie, ale jeszcze bez perfekcji