reklama

Kod Google Updater dostępny dla każdego

Strona główna Aktualności

O autorze

Google udostępniło kod źródłowy usługi Google Updater, służącej do aktualizacji oprogramowania na platformie Windows. Kod udostępniono na licencji Apache License 2.0.

Google Updater ma za zadanie zarządzać procesem aktualizacji oprogramowania w przyjazny dla użytkownika sposób. Działa w tle, nawet jeśli aplikacja nie jest uruchomiona. Aktualizacje wykonywane są dopiero po zakończeniu pracy z programem i zapisaniu wszystkich danych. Nie wymaga specjalnej uwagi ze strony użytkownika - dzięki temu posłużył do utrzymania między innymi dwunastu wersji beta Chrome w czasie czterech miesięcy.

Proces aktualizacji produktów Google od dawna budził wiele kontrowersji, szczególnie w obliczu spornej licencji Chrome. Teraz wgląd do kodu może mieć każdy zainteresowany. Poza Google Chrome, Google Updater wykorzystywany jest do aktualizacji sporej grupy pozostałych aplikacji Google, między innymi Google Earth, służącej do oglądania satelitarnych zdjęć Ziemi.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić