reklama

Kolejna nietypowa klawiatura dla urządzeń dotykowych

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

Pisanie na urządzeniach z ekranami dotykowymi jest sztuką trudną i powstają coraz to wymyślniejsze sposoby na usprawnienie tego procesu — od różnych prób udoskonalania reakcji na dotyk, przez przewidywanie słów przy przeciąganiu palcem po reprezentacji klawiszy (Swype) albo rozwiązania zupełnie szalone (Microsoft Natural, Origami). Kolejne bardzo nietypowe rozwiązanie, które ma nam umożliwić pisanie, pojawiło się kilka dni temu. Chodzi o przedziwną Slice Keyboard, czyli…

Klawiatura jest przeznaczona dla urządzeń o ekranach większych niż 7 cali i z pewnością nie od razu można na niej pisać. Przytrzymanie palca na jednym z sześciu punktów rozwija krąg znaków. W założeniu trzymanie palca w jednym punkcie ma zapewnić dobrą orientację i umożliwić pisanie w przybliżeniu bezwzrokowe (kojarzy mi się to bardziej z grą na skrzypcach, gdzie bez progów trzeba trafić w odpowiedni punkt na odpowiedniej strunie i wcale nie jest to takie proste). Do „klawiatury” dołączona została gra mająca wyćwiczyć odruch dotykania odpowiednich literek, pewnie więc opanowanie jej trochę zajmuje. Projekt jest jeszcze młody, brak więc sensownych opinii, czy warto inwestować czas w ten wynalazek. Mi bardzo przeszkadza konieczność położenia gdzieś tabletu do pisania.

Slice Keyboard można pobrać za darmo z Google Play, jest też wersja płatna.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama