Kombajn dla małych i średnich firm: aplikacje InsERT nexo obejmują już wszystkie aspekty prowadzenia biznesu

Strona główna Aktualności

O autorze

Marka nexo jest dobrze znana wśród polskich przedsiębiorców. Oprogramowanie pod nią oferowane skierowane jest przede wszystkim do małych i średnich firm, znacznie ułatwiając prowadzenie biznesu, niełatwego przecież w Polsce zajęcia. Rozwijająca dotąd aplikacje takie jak Subiekt nexo (narzędzie do wspomagania sprzedaży), Rachmistrz nexo (system obsługi uproszczonej księgowości) i Rewizor nexo (system obsługi pełnej księgowości) firma InsERT zdobyła więc mocną pozycję wśród małych podmiotów, obsługujących dużą liczbę klientów. Dzisiaj jednak rynek oczekuje czegoś więcej – nie tylko oprogramowania wspomagającego konkretne aspekty prowadzenia biznesu, ale kompleksowej platformy, która pozwoli na ogarnięcie wszystkich aspektów przedsięwzięcia. Taką platformą ma właśnie teraz stać się InsERT nexo, wzbogacony o trzy nowe, współpracujące ze sobą aplikacje.

Do Rachmistrza, Rewizora i Subiekta doszły kolejne narzędzia, współtworzące ujednoliconą platformę do prowadzenia małego i średniego biznesu, i jak twierdzą ich pierwsi użytkownicy, automatyzujące wiele złożonych procesów administracyjno-księgowych. I tak oto wprowadzono:

Biuro nexo, mające służyć biurom rachunkowym i doradcom podatkowym, które ułatwia rozliczanie klientów i zarządzanie comiesięczną obsługą klientów. Automatyzuje też pracę na wielu podmiotach dla całej platformy, i ułatwia komunikację z klientami biura poprzez internetowy portal.

Gestor nexo, czyli system CRM (zarządzania relacjami z klientami) oraz zarządzania pracą w firmie, pozwalający na podjęcie takich zadań jak ewidencjonowanie danych klientów wraz z ich historią kontaktów, przedstawianie i negocjowanie ofert oraz prowadzenie korespondencji e-mailowej, w tym zbiorczą wysyłkę e-maili. W samej firmie Gestor pozwala planować zadania i delegować je do pracowników, monitorować postępy, rezerwować firmowe zasoby. Dzięki komunikacji z systemem sprzedażowym Subiekt nexo możliwe jest wykorzystanie wspólnych kartotek klientów i asortymentu, cenników i promocji oraz konwertowanie ofert w dokumenty handlowe i magazynowe.

Gratyfikant nexo, tj. program do wspomagania obsługi kadr i płac, zarówno w małych i średnich firmach jak i w biurach rachunkowych. Pozwala na prowadzenie ewidencji osobowej, automatyzuje wystawianie umów o pracę i umów cywilnoprawnych, planowanie i naliczanie wynagrodzeń, generowanie rozliczeń z fiskusem i ZUS i wystawianie przeróżnych dokumentów kadrowo-płacowych. Większość tych czynności można dzięki Gratyfikantowi zautomatyzować, a duża elastyczność konfiguracji pozwala dostosować działanie programu do specyfiki przedsiębiorstwa.

Dzięki tym trzem nowym aplikacjom InsERT wprowadza na rynek kompletny, zintegrowany pakiet oprogramowania do zarządzania małymi i średnimi firmami, dostępny także w wersji PRO, charakteryzującej się większą otwartością i elastycznością niż wersja podstawowa, pozwalającej na pełne zaadaptowanie do indywidualnych wymagań użytkownika. Nawet jednak w wersji standardowej, wysoki poziom automatyzacji i zgodność z aktualnymi przepisami pozwalają ułatwić prowadzenie firmy. Rynek to korzystnie zweryfikował – w ciągu 20 lat pracy nad biznesowym oprogramowaniem firma sprzedała ponad 600 tysięcy licencji na swoje narzędzia.

Warto wspomnieć, że oprogramowanie Insert nexo uzyskało też komponent chmurowy. Działające w microsoftowej chmurze Azure usługi e-Abonament i e-Archiwizacja pozwalają na aktualizowanie systemów oraz archiwizowanie danych. Zgodnie ze współczesnymi trendami wprowadzono też aplikację mobilną InsERT nexo LINK, zapewniającą zdalny dostęp do danych sprzedażowych i finansowych. Dostępna jest ona na telefonach z systemami Android oraz Windows Phone.

© dobreprogramy
s