e‑pity 2020: aplikacja już gotowa do rozliczenia PIT‑37

fot. Arkadiusz Ziółek/East News
fot. Arkadiusz Ziółek/East News

22.01.2021 15:31, aktual.: 22.01.2021 15:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Popularna aplikacja e-pity właśnie udostępniła możliwość rozliczania podatku PIT za rok 2020.

e-pity 2020 to dwunasta edycja aplikacji, która powstała w czasach gdy nie istniała możliwość rozliczenia PIT-ów bezpośrednio za pomocą rządowych serwisów (jakim jest np. Podatki GOV).

e-pity 2020 służą do przygotowania deklaracji rocznej PIT-37 wraz z załącznikami. W roku podatkowym 2020 doszło kilka nowych ulg, jak m.in. darowizna na walkę z COVID i darowizna w formie laptopów i tabletów na rzecz organów prowadzących jednostki oświatowe. Szybsze wypełnienie deklaracji oznacza wcześniejsze otrzymanie zwrotu podatku.

W przypadku e-Deklaracji (czyli rozliczeń elektronicznych), ten czas może wynieść nawet poniżej 45, a w przypadku posiadania Karty Dużej Rodziny - do 30 dni. Natomiast przy składaniu deklaracji PIT w formie papierowej musimy się liczyć z okresem nawet do 3 miesięcy, zanim otrzymamy zwrot.

Około 20. lutego 2021 r. w programie e-pity pojawi się przygotowaną przez administrację skarbową deklarację e-PIT. Serwis podpowie, czy m.in. wykorzystaliśmy w maksymalnym stopniu swoje prawa do ulg i odliczeń.

Korzystając z e-pitów, można do Ministerstwa Finansów wysyłać deklarację roczną PIT-37 oraz PIT-36 i PIT-36L (daty udostępnienia tych dwóch będą podane w późniejszym terminie).

Oprócz aplikacji e-pity, elektronicznego rozliczenia można dokonać także za pomocą serwisu Podatki GOV.

[frame]e-pity 2020 na Windowsa, macOS, Androida i iOS-a jest dostępny w naszym katalogu oprogramowania.[/frame]

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (46)