r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Koniec Nexusów? Nexus Launcher zmienia się w Pixel Launcher

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

Ostatnie doniesienia mówią, że Google skończy z serią urządzeń Nexus. Zostanie ona zastąpiona przez smartfony i tablety wydawane pod nazwą Pixel. Za potwierdzenie tych informacji można uznać nową wersję launchera Google – Pixel Launcher.

Google wraz z partnerami intensywnie pracuje nad dwoma nowymi smartfonami – Marlin i Sailfish. Mają one nazywać się Pixel i Pixel XL. To właśnie te modele mają zakończyć serię Nexus i rozpocząć linię Pixel. Wcześniej do serii Pixel należał Chromebook Google, a teraz będzie ona zawierała także smartfony i tablety.

Google jeszcze oficjalnie nie ogłosiło zmian, o smartfonach Pixel mogliśmy dowiedzieć się z przecieków. Natomiast nowa wersja Nexus Launchera potwierdza wcześniejsze doniesienia. W sieci pojawiły się pliki launchera Google, który obecnie nazywa się Pixel Launcher. To właśnie jego powinniśmy znaleźć na nadchodzących smartfonach.

r   e   k   l   a   m   a

Zmian względem poprzedniej wersji jest niewiele. Google skupiło się głównie na kosmetycznych nowościach, przykładowo ikonka kalendarza jest dynamiczna – pokazuje aktualną datę bez potrzeby uruchamiania aplikacji. Najważniejszą nowością jest jednak zmiana nazwy, która sugeruje, że faktycznie Google chce pożegnać się z Nexusami.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.