Action Launcher po dużej aktualizacji: nowy widok, ikony i wskaźniki

Action Launcher po dużej aktualizacji: nowy widok, ikony i wskaźniki

Action Launcher po dużej aktualizacji: nowy widok, ikony i wskaźniki
Oskar Ziomek
26.06.2017 12:53

Instalując kolejne launchery dla Androida często można ulec wrażeniu, iż większość aplikacji jest klonami tego, co do zaoferowania ma Google Pixel, a w konsekwencji nieoficjalny Pixel Launcher, w którym nacisk kładziony jest na maksymalne odwzorowanie funkcjonalności smartfonu Google'a. Ze swoimi wysuwanymi panelami bocznymi, nieco innowacyjności w temacie wnosi między innymi Action Launcher, który otrzymał niedawno dużą aktualizację. Sprawdźmy, jakie przynosi nowości.

Już na wstępie warto jednak zaznaczyć, iż ponownie priorytetem okazało się maksymalne upodobnienie programu do launchera znanego z Pixela. Producent chce tym samym zaoferować użytkownikom możliwie najwięcej funkcji znanych z najnowszych wersji systemu Android, oczywiście w tym przypadku na urządzeniach, które wykorzystują jego starsze wersje (znakomita większość opcji Action Launchera dostępna jest już od Androida 4.1).

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Z nowości wymienić warto przede wszystkim zmiany, które dotyczą wyglądu. Ten zmienił się w przypadku większości elementów interfejsu. Zadbano o nową stylistykę opcji skrótów w menu kontekstowym ikon pulpitu, wygląd wskaźników powiadomień oraz całkowicie nowy podgląd Action Launcher's Shutters, dzięki któremu po wykonaniu gestu na ikonie wybranej aplikacji, wyświetlony zostanie jej widget:

Inną ciekawą zmianą jest implementacja animowanej ikony zegara, która będzie dostępna wraz z Androidem 8.0. Już teraz można natomiast korzystać z analogicznego w działaniu widgetu, który pokazuje analogowy zegar wraz z płynnym sekundnikiem.

Jak zwykle wartymi uwagi zmianami przy okazji aktualizacji są także ulepszenia od strony technicznej, w tym przypadku: optymalizacja użycia pamięci i zapotrzebowania na energię, poprawki w tłumaczeniach, a nawet modyfikacje wygładzania ikon w przypadku skrótów w folderach. Producent zaznacza również, iż Action Launcher od teraz lepiej obsługuje urządzenia z wysokimi ekranami, a mowa oczywiście o LG G6 oraz Samsungu S8.

Zmiany, jakie wprowadzono w programie powinny ucieszyć nie tylko użytkowników płatnej edycji. Producent wspomina, że część dotychczasowych funkcji premium przeniesiona została do wersji darmowej, choć o które dokładnie chodzi trzeba będzie odkryć samodzielnie. Programy można oczywiście pobrać z naszej bazy. Dostępna jest zarówno najnowsza edycja Action Lauchera, jak i Pixel Launcher, na którym jest w dużej mierze wzorowany.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)