Koniec wsparcia dla Office 2000

Strona główna Aktualności

O autorze

Zakończyło się wsparcie techniczne dla Microsoft Office 2000 - 10 lat po wydaniu tej wersji pakietu biurowego. Produkt miał zapewnione wsparcie podstawowe do połowy roku 2004, następnie rozpoczął się okres wsparcia rozszerzonego, które także dobiegło już końca.

Okres podstawowy to czas, w którym wszyscy użytkownicy mogą aktualizować produkt. Mają dzięki temu dostęp do dodatków zwiększających funkcjonalność pakietu oraz poprawek. Okres rozszerzony wymaga wykupienia specjalnego abonamentu i jest kierowany głównie do firm. Dzięki temu korporacje mają dostęp do poprawek jeszcze przez kilka lat od zakończenia podstawowej usługi wsparcia. W trakcie okresu rozszerzonego użytkownicy bez subskrypcji mają dostęp tylko do aktualizacji krytycznych - przede wszystkim są to poprawki zwiększające bezpieczeństwo produktu.

Podczas premiery Office 2000, która odbyła się w 1999 r., Steve Ballmer zachwalał nowe rozwiązania do pracy grupowej. Cena produktu w dniu premiery wynosiła $799. Informacja o zakończeniu wsparcia dla Office 2000 pojawiła się w tym samym momencie co udostępnienie wersji Technical Preview pakietu Office 2010.

© dobreprogramy