Kwarantanna domowa Kwarantanna domowa wersja 1.9

Strona główna iOS Zdrowie i aktywność Inne programy sportowe i medyczne
Pobierz program
lub zeskanuj:

Kwarantanna domowa to udostępniona przez Ministerstwo Cyfryzacji, oficjalna aplikacja kierowana do osób przebywających na kwarantannie w warunkach domowych. Dzięki niej sprawnie i wygodnie potwierdzimy swoją lokalizację oraz czy dotrzymujemy założenia jakie zostały w związku z nią na nas narzucone.

Aplikacja tylko dla przebywających na kwarantannie

Opisywana aplikacja dostępna jest dla urządzeń mobilnych z Androidem oraz iOS-em, jednak korzystać z niej mogą tylko i wyłącznie osoby dodane do bazy jako przebywające na kwarantannie domowej. Po jej uruchomieniu należy podać swój nr telefonu, na który wysłany zostanie kod autoryzacyjny i odbędzie się logowanie za pośrednictwem SMS. Następnym krokiem będzie wykonanie sobie selfie i wczytanie go do aplikacji.

Jak odbywać się będzie kontrola?

Przebywający na kwarantannie będzie mógł w dowolnym momencie dnia dostać wiadomość, w której poproszony będzie o wykonanie sobie zdjęcia i przesłanie go za pośrednictwem aplikacji. Odpowiednie algorytmy porównają wykonane zdjęcie z selfie wykonanym na początku i na bazie danych geolokalizacyjnych zapisanych w wykonanej fotografii zweryfikuje czy dotrzymujemy warunków kwarantanny.

Na wykonanie tej operacji użytkownik będzie miał 20 minut i jeśli w tym czasie nie zostanie ona wykonana wysłane zostanie przypomnienie. Brak reakcji ze strony osoby mającej przebywać na kwarantannie może skutkować powiadomieniem odpowiednich służb, aby skontrolowały czy jej warunki są przestrzegane.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!