reklama

Ładniejszy, prostszy Google+

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

Google+ obecnie odwiedza mało kto, serwis przyciągnął sporo użytkowników na początku, ale mało się tam dzieje, mimo że ma tam konta ponad 170 milionów osób. O tym, że Google+ mimo tego jest sukcesem, mówił miesiąc temu Vic Gundotra. A Google dba o swoje sukcesy — Google właśnie zaczął wprowadzać nową, bardziej przejrzystą wersję serwisu społecznościowego.

Przede wszystkim użytkownik może skorzystać z nowego paska nawigacji — zamiast statycznego menu na górze strony będzie teraz konfigurowalne menu z boku. Po najechaniu myszką na ikonę naszym oczom ukaże się menu podręczne z wybranymi opcjami. Wszystkie zmiany mają na celu przyspieszenie poruszania się po kręgach i strumieniach. Uproszczona została również obsługa czatu i hangoutów, dodano możliwość szybkiego przejrzenia dostępnych i publicznych spotkań i listę otrzymanych zaproszeń. Wszelkie graficzne materiały, jak zdjęcia i filmy, będą miały większy rozmiar na stronie prezentującej strumień, zaś geotagowane albumy ułatwią przeglądania.

Google zadbał również o lepszą promocję popularnych materiałów. Powstała nowa strona, przeznaczona tylko do odkrywania nowości. Znajdą się na niej materiały popularne, podobające się znajomym itp. Google chce w ten sposób zbudować bardziej dostosowane do potrzeb i gustu każdego użytkownika osobno doświadczenie płynące z korzystania z Google+. Może nawet Google'owi uda się zrobić coś, żeby użytkownicy zaglądali częściej na „pustynię”.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić