Legano konkurencją dla Allegro?

Strona główna Aktualności

O autorze

Ruszył nowy serwis aukcyjny pod nazwą Legano.pl. Jest to serwis, który swoimi innowacyjnymi rozwiązaniami chce przyciągnąć jak największą rzeszę osób zainteresowanych sieciowymi licytacjami. Tworząc ten system autorzy mieli na uwadze zalety i wady istniejących obecnie na rynku aukcji, sklepów internetowych. Czy Legano, może stanowić silną konkurencję dla osławionego już serwisu Allegro?

Aukcje Legano mają rozbudowany system bezpieczeństwa, który ma uchronić kupujących przed oszustwami. Polega on na wyświetlaniu w sposób graficzny transakcji pozytywnych, obojętnych i negatywnych. Czyli jeśli osoba wystawiająca towar do tej pory do wartości 1000 zł będzie chciała dokonać transakcji za 5000 zł to system nas ostrzeże, że może być to ryzykowny zakup i zaleca się kupno za pobraniem pocztowym.

Legano, to także inne dogodne rozwiązania. Zdarza się, że nie możemy w żadnej z aukcji znaleźć poszukiwanego przedmiotu. Dla takich użytkowników wprawdziono aukcję "Sprzedaj Mi" - to kupujący określa jakiego przedmiotu szuka i ile jest za niego maksymalnie gotów zapłacić a osoby posiadające takowy przedmiot mogą licytować się zarówno jego ceną jaki i jego obecnym stanem.
"Cena spadająca" to kolejne "unowocześnienie", polegające na tym, iż sprzedawca określa cenę początkową i najniższą akceptowaną dla niego cenę. Jeśli nikt nie jest zainteresowany kupnem przedmiotu w danej cenie, spada ona wraz z upływem czasu coraz niżej, aż do osiągnięcia najniższej ceny pod sam koniec aukcji.

Często się zdarza tak, że mimo chęci kupienia przedmiotu w ostatniej chwili ktoś przelicytuje naszą ofertę i nie mamy już czasu na odpowiedź a chcielibyśmy jeszcze podbić cenę. Aby uniknąć takich sytuacji umożliwiono sprzedającym na włączenie opcji automatycznego przedłużania licytacji o 2 minuty po złożeniu oferty aby dać szansę innym licytującym na złożenie własnej, wyższej oferty. Wykorzystanie tej opcji jest przydatne zarówno dla sprzedawcy, który otrzymuje za swój towar najwyższą cenę, jak też dla kupujących którzy mają pewność, że mogą licytować do momentu wybranego przez siebie bez ryzyka, że aukcja nagle zakończy się i nie będą mieli szansy na podbicie własnej oferty.

Na koniec należy jeszcze zwrócić uwagę na program lojalnościowy Legano - Legano Partner.
Jest to program, mający na celu zachęcenie użytkowników do aktywnego udziału w aukcjach. Polega to na przyznawaniu atrakcyjnych nagród za najważniejsze przejawy aktywności takie jak: wystawianie aukcji, sprzedaż przedmiotów, kupno przedmiotów, rozwijanie i motywowanie siatek sprzedaży.

© dobreprogramy
s