Longhorn w 2006 roku

Strona główna Aktualności

O autorze

Microsoft potwierdził, że nowa wersja systemu operacyjnego Windows oznaczana nazwą kodową Longhorn, będzie dostępna w sprzedaży w 2006 roku. Po to, by dotrzymać terminu niektóre elementy nowej wersji Windows zostaną pominięte.

Nieoficjalne doniesienia sugerują, że korporacja może odstąpić od nowego systemu "Avalon" umożliwiającego oprogramowaniu Windows skuteczniejsze obchodzenie się z trójwymiarowymi rysunkami. Z powodu różnych trudności niektórzy eksperci wątpili, czy Microsoft dotrzyma zapowiedzianego terminu.

Mimo ekspansji na dynamicznie rozwijającym się rynku gier komputerowych i multimediów, Microsoft wciąż zależny jest finansowo od sprzedaży oprogramowania Windows. Konkurencją dla Microsoftu są oprogramowania Linux i Apple. Firma Apple Computers ogłosiła w lipcu, że nowa wersja jej oprogramowania "Tiger" będzie dostępna w sprzedaży w pierwszym półroczu 2005 roku i zostanie wyposażona w nowoczesne systemy wyszukiwania danych.

Jeżeli termin 2006 roku zostanie dotrzymany, to będzie to oznaczało, że od wprowadzenia na rynek poprzedniej wersji XP upłynie 5 lat.

© dobreprogramy
s