Surface Phone z Andromeda OS: debiut nowego urządzenia Microsoftu w 2019 roku?

Surface Phone z Andromeda OS: debiut nowego urządzenia Microsoftu w 2019 roku?

Surface Phone z Andromeda OS: debiut nowego urządzenia Microsoftu w 2019 roku?
Oskar Ziomek
14.07.2018 23:55

W Internecie znów głośno jest o nadchodzącym, nowym urządzeniu Microsoftu z serii Surface, które wyposażone zostanie najpewniej w zupełnie nowy system: Andromeda OS. Ostatnie tygodnie obfitowały w kolejne doniesienia związane z premierą i wiele mogło wskazywać na to, że Microsoft faktycznie intensywnie pracuje nad nowym sprzętem, aby zdążyć pokazać go przyszłym użytkownikom (zgodnie z pierwotnym założeniem) jeszcze w drugiej połowie 2018 roku.

I choć nadal nie ma pewności, czy doniesienia dotyczą nowego smartfona (który zostałby najpewniej nazwany Surface Phonem), czy też chodzi o tablet, który mógłby być składany i wyposażony w dwa wyświetlacze, to nadzieja użytkowników spragnionych ciekawych nowości sprzętowych Microsoftu umiera ostatnia, a w sprawie pojawiły się nowe ciekawostki. Jak donosi teraz serwis Thurrott, powołując się na anonimowe źródła wprost z Microsoftu, nowe urządzenie co prawda nie pojawi się w 2018 roku, ale realnym terminem wydaje się druga połowa roku 2019.

Koncept urządzenia z dwoma ekranami, działającego pod kontrolą Andromeda OS, źródło: Thurrott.
Koncept urządzenia z dwoma ekranami, działającego pod kontrolą Andromeda OS, źródło: Thurrott.

Dodatkowe informacje wskazują na to, że Microsoft zajęty jest teraz przede wszystkim dopracowywaniem szczegółów. Jak zauważa Thurrott, ponieważ urządzenie będzie należeć do serii sprzętów z linii Surface, a ta jednoznacznie kojarzy się już z urządzeniami klasy premium, to nie może być mowy o jakiejkolwiek wpadce. A o to może być łatwo, szczególnie gdyby potwierdziły się przypuszczenia, że mowa jest o sprzęcie wyposażonym w dwa wyświetlacze. Nie mniej problemów może sprawiać Andromeda OS – jeszcze niedawno to właśnie z powodu problematycznego oprogramowania prace nad nowym urządzeniem miały zostać wstrzymane.

Warto przypomnieć, że ostatnie doniesienia dotyczące nowego urządzenia Microsoftu bywają ze sobą sprzeczne. W trakcie ostatniej serii informacji w tym zakresie, na początku pojawił się entuzjazm związany z wystąpieniem Andromedy na liście obsługiwanych systemów nowej gry Microsoftu i rzekomymi pięcioma trybami pracy nowego sprzętu, ale szybko został zgaszony doniesieniami o wstrzymaniu dalszych prac nad projektem.

Ostatecznie jednak temat znów stał się popularny, a to za sprawą odkrycia interesującego fragmentu kodu w Windowsie 10. Mowa o funkcjach, które umożliwiają tworzenie aplikacji UWP z widokiem podzielonym na dwa panele. Spekuluje się, że może być to związane właśnie z rozwojem Andromedy, która miałaby działać na sprzęcie z dwoma wyświetlaczami.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (39)