MAGNETIC - Kadry i Płace 38.6

Strona główna Windows Firma Programy kadrowo-płacowe
Pobierz​ program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

MAGNETIC - Kadry i Płace to zaawansowany program płacowo-kadrowy. Jest w znacznym stopniu konfigurowalny poprzez zestawy parametrów: indywidualne, grupy płacowej, firmy, globalne, listy płac, rejestru, angaży, miejsc zatrudnienia, miejsc kosztów. Aplikacja obsługuje większość zagadnień kadrowo-płacowych i zaprojektowana została w taki sposób, aby radzić sobie w najbardziej skomplikowanych przypadkach, jakie zdarzają się w polskich firmach.

Baza danych pracuje w oparciu o darmowy serwer Firebird SQL. Algorytmy płacowo-kadrowe zostały zawarte w bazie danych w postaci procedur składowanych oraz wyzwalaczy (triggers), które odpowiadają również za logikę płacowo-kadrową. Zapewnia to maksymalną wydajność, bezpieczeństwo oraz merytoryczną poprawność. Funkcjonalność aplikacji jest podzielona na 4 sekcje: Kadry, Płace, DRA, Raporty. Dane w bazie nie są nadpisywane, lecz dopisywane. Widać zatem historię ich zmian. Przykładowo pracownik może mieć wiele okresów zatrudnienia w firmie, wiele zmian wymiaru etatu, czy innych parametrów.

MAGNETIC - Kadry i Płace pozwala obsługiwać wiele firm. W programie można tworzyć wiele list płac w miesiącu dla jednego pracownika. Składki ZUS i zdrowotne są wówczas poprawnie wyrównywane co do grosza na każdej liście, tak aby miesiąc po eksporcie do w programu Płatnik był w nim bezbłędnie przetwarzany. Jedną z unikalnych funkcji jest możliwość jednoczesnego podwójnego zatrudnienia pracownika. Program posiada również wbudowany moduł "PKZP" do obsługi dwóch kas pożyczkowych w firmie.

Na uwagę zasługuje też moduł Uprawnienia użytkowników, który pozwala nadawać lub blokować uprawnienia do wszystkich funkcji programu (jest ich obecnie ponad 900). Dostęp do uprawnień jest z poziomu menu systemowego, które otwiera się po kliknięciu na ikonkę programu (w lewym-górnym rogu okna głównego).

Inne przykładowe funkcje programu

 1. Fotografie pracowników (format JPG lub BMP)
 2. Struktura organizacyjna firmy - hierarchia miejsc zatrudnienia
 3. Analiza kosztowa - hierarchia miejsc i źródeł kosztów
 4. Import i eksport danych z i do programu Płatnik
 5. Angaże – konfigurowalne parametry oraz wydruki
 6. Plany kalendarzy i kalendarze
 7. Podział wypłaty: gotówka + 4 konta bankowe
 8. Eksport wypłat do programów przelewu elektronicznego
 9. Operacje zbiorowe - dla wielu osób w sekcji Płace
 10. Algorytm od netto do brutto (dla wypłaty zwykłej, umowy zlecenia, czy o dzieło)
 11. Właściciele i osoby współpracujące
 12. Umowy zlecenia i o dzieło - wielokrotne, jednokrotne, z pracownikiem lub z inną osobą
 13. Wyliczanie podstawy na chorobowe - generowanie raportu sposobu wyliczenia
 14. Wyliczanie wynagrodzenia za urlop - generowanie raportu sposobu wyliczenia
 15. Wyliczanie ekwiwalentu za urlop - generowanie raportu sposobu wyliczenia
 16. Zamknięte listy można otwierać i poprawiać (jednak z zachowaniem chronologii)
 17. Generowanie i gromadzenie dokumentów rozliczeniowych Zus (DRA,RCA,RZA,RSA)
 18. Sprawne drukowanie RMUA z poziomu programu (bez potrzeby otwierania Płatnika)

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!