MSN Music wyrusza na podbój Europy

Strona główna Aktualności

O autorze

Jak informuje Reuters, Microsoft rozszerza swój muzyczny biznes w Europie. Możliwość pobierania i kupowania plików muzycznych z serwisu MSN Music (o którego uruchomieniu pisaliśmy we wrześniu), jest teraz dostępna w ośmiu nowych krajach.

Obecnie, sklep MSN działa w 17 krajach w tym 13 państwach Europy. Posunięcie Microsoftu to kolejny krok mający pomóc serwisowi MSN Music w konkurowaniu z popularnym serwisem iTunes od Apple, który działa już w 13 krajach, w tym 12 w Europie. Przedstawiciele MSN są optymistami. Twierdzą, że ich sklep szybko zdobędzie dużą popularność, ze względu na większą bazę potencjalnych użytkowników. Podobno muzyczny biznes MSN przynosi już Microsoftowi zyski. O jakich pieniądzach jednak jest mowa, tego przedstawiciel firmy, cytowany przez Reutersa, nie zdradził.

Nowe kraje, w których będzie można pobierać pliki z MSN Music to Szwecja, Dania, Norwegia, Finlandia, Hiszpania, Holandia, Austria i Szwajcaria (gdzie zostaną uruchomione dwie wersje serwisu - niemiecka i francuska).

© dobreprogramy
s