MSN Toolbar Suite - konkurent dla Google

Strona główna Aktualności

O autorze

Od wczoraj ze strony beta.toolbar.msn.com można pobrać zestaw aplikacji umożliwiających przeszukiwanie swojego komputera w ułamku sekundy. Jest to odpowiedź Microsoftu na podobne rozwiązanie oferowane przez Google (Google Desktop Search, obecnie również w fazie beta) oraz inne firmy. Na MSN Toolbar Suite o wielkości składają się MSN Toolbar for Internet Explorer, MSN Deskbar, MSN Dektop Search i MSN Toolbar for Outlook.

Znane są już od jakiegoś czasu podstawowe funkcje wydanego już wcześniej MSN Toolbar jak przeszukiwanie Internetu z dodatkowego paska narzędzi IE, podświetlanie wyszukiwanych fraz, czy blokowanie okien typu pop-up. Zdecydowaną nowością jest natomiast przeszukiwanie zawartości komputera. W zależności od miejsca, z którego użytkownik rozpocznie wyszukiwanie, zmienia się domyślny filtr znalezionych wyników - w Internet Explorerze domyślnie są to strony internetowe, w programie Microsoft Outlook - zawartość folderów Outlooka, zaś w przypadku wyszukiwania z dodatkowego paska narzędziowego na pulpicie (MSN Deskbar) cała zawartość komputera.

Podstawowe pytanie, jakie każdy sobie zada, to jakie są przewagi MSN nad konkurencją? Trzeba przyznać, że szybkość i skuteczność wyszukiwania MSN jak na pierwsze godziny testów wydają się porównywalne do innych tego typu programów. O wyborze użytkowników zadecyduje więc zapewne kwestia gustu i dalszy kierunek rozwoju. W przypadku MSN zdecydowanym plusem jest duża konfigurowalność wyszukiwarki. Przykładowo, bardzo łatwo dodać do listy indeksowanych zasobów dyski sieciowe i zaznaczyć szczegółowo, które foldery mają być przeszukiwane. Inna zaleta to dodatkowe możliwości zwiększające efektywnność korzystania z MSN Toolbar Suite - należą do nich chociażby wyszukiwanie w czasie wpisywania kolejnych liter słów kluczowych, możliwość uruchamiania zainstalowanych programów z paska MSN Deskbar oraz definiowalne skróty do częstych wyszukiwań. Jak twierdzą członkowie MSN Desktop Search Team, MSN Toolbar Suite jest on w stanie całkowicie zastąpić wiele elementów pulpitu Windows.

Więcej informacji znaleźć można w serwisie Jama Mastaha.

© dobreprogramy
s