reklama

Malowanie i rysowanie z Gimp Paint Studio

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

W naszej bazie programów znalazło się interesujące rozszerzenie programu GIMP, które zawiera komplet pędzli, ustawień narzędzi, palet i gradientów stworzonych do rysowania i malowania.

Z Gimp Paint Studio z pewnością zadowoleni będą użytkownicy zajmujący się tworzeniem ilustracji, malowaniem lub szkicowaniem z użyciem GIMP-a. Wszystkie komponenty są przygotowane tak, aby przypominały tradycyjne narzędzia rysownicze i pozwalały wiernie odwzorować tradycyjny rysunek. W kolekcji pędzli znajdują się klasyczne przybory (grafity, ołówki, długopis BIC, pędzle, szpachelka, pastele olejne) oraz pędzle wspomagające rysowanie niektórych typów obiektów (pył, skały i góry, faktura sznurka, liście, „brudna plama”, chmury, promień światła, poświata, futro i włosy, dym, ogień). Ponadto pakiet zawiera zestawy ustawień dla gumki, smużenia, aerografu oraz stalówki. Palety i gradienty dołączone do pakietu przygotowane zostały tak, aby ułatwić rysowanie popularnych faktur, jak skóra, oczy, rośliny, metale i tak dalej.

Pędzle dostępne są całkowicie za darmo. Aby dodać je do zasobów GIMP-a, należy skopiować zawartość pobranego archiwum do folderu z ustawieniami GIMPa. Pełną instrukcję instalacji, również w formie wideo dla niektórych systemów, można znaleźć na wiki projektu. W poszukiwaniu inspiracji warto udać się na stronę jednego z twórców Gimp Paint Studio, Ramona Mirandy, oraz obejrzeć na stronie projektu stworzone przez niego filmy instruktażowe.

Pakiet Gimp Paint Studio dostępny jest dla systemów Windows, Linux i Mac OS X w dziale Programy -> Rozszerzenia -> Rozszerzenia programów. Oczywiście dodatków zawartych w Gimp Paint Studio można używać na każdym systemie, na którym możliwe jest uruchomienie GIMP-a.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama