r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Mapy Google na bieżąco poinformują o lokalizacji: znajomi jak Uber

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

Przydatna i efektowna nowość pojawi się lada moment w Mapach Google. Dzięki niej nie będzie już konieczne ciągłe informowanie znajomych o swojej lokalizacji, na przykład w trakcie podróży do miejsca spotkania. Mapy Google będą bowiem obsługiwać przekazywanie informacji o lokalizacji wskazanym użytkownikom na bieżąco.

W praktyce sposób prezentowania tych informacji przypomina nieco Ubera: na Mapach będą wyświetlane okrągłe znaczniki. Aby udostępnić lokalizację, trzeba będzie przejść do menu Map, a następnie wybrać odpowiednią pozycję i określić czas, na jaki ma być rozgłaszana lokalizacja.

r   e   k   l   a   m   a

W odróżnieniu od Facebooka, który domyślnie informuje o przebywaniu w pobliży wszystkich znajomych, Mapy Google będą udostępniać wrażliwe informacje tylko wskazanym użytkownikom. Nowe możliwości Google będą także synchronizowane z nawigacją – wówczas do znajomych zostaną także przekazywane dane o szacunkowym czasie dotarcia użytkownika na miejsce.

Użytkownicy, którym udostępnione zostaną dane o lokalizacji otrzymają stosowne powiadomienie push. Nowości pojawią się wkrótce w Mapach Google zarówno na Androidzie, jak i iOS-ie.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.