Mapy Google z ciemnym motywem interfejsu. Pierwsi użytkownicy w Polsce już korzystają

Strona główna Aktualności
Mapy Google zyskały ciemny motyw interfejsu, fot. Miron Nurski
Mapy Google zyskały ciemny motyw interfejsu, fot. Miron Nurski

O autorze

Mapy Google wreszcie zyskują ciemny motyw interfejsu – także w rękach polskich użytkowników. W jednym ze smartfonów z Androidem w redakcji, w Mapach Google pojawiły się zapowiadane od dawna ciemne kolory, które od teraz dotyczą całej aplikacji (włącznie z mapą w czasie przeglądania). Wcześniej nowość pojawiła się już w smartfonach użytkowników za granicą.

Dzięki tej zmianie z Map Google wreszcie można wygodnie korzystać wieczorami w samochodzie czy gdziekolwiek podczas szukania wskazówek dojścia w jakieś miejsce. Dotychczas ciemne kolory ładowały się wyłącznie po włączeniu nawigacji, co oznaczało nagły powrót do jasnych barw w momencie zakończenia nawigowania – niezależnie od motywu wybranego w smartfonie.

Ciemne kolory to nie tylko kwestia estetyki i spójności interfejsu w przypadku osób wykorzystujących ciemny motyw w telefonie. W przypadku smartfonów z ekranami OLED to również niższe zużycie energii, a przy okazji mniejsze obciążenie wzroku, jeśli na ekran patrzy się w ciemnym otoczeniu.

Jak w przypadku każdej tego rodzaju aktualizacji Google'a, należy liczyć się z tym, że jest to zmiana włączana po stronie serwera. W tym momencie trudno więc oszacować, kiedy wszyscy będą już z niej mogli korzystać. Zwykle wystarczy uzbroić się w cierpliwość na około 2 tygodnie od momentu, kiedy nowa opcja pojawia się u pierwszych użytkowników.

Mapy Google na Androida i iOS-a są dostępne w naszym katalogu oprogramowania.

© dobreprogramy
s