Masz pomysł na motyw do Firefoksa? Teraz łatwo go stworzysz i udostępnisz

Strona główna Aktualności

O autorze

Przeglądarki internetowe nie różniłyby się od siebie wiele, gdyby nie dostępne do nich dodatki. W przypadku Firefoksa użytkownicy mogą liczyć nie tylko na te rozszerzenia, które trafiają do oficjalnego sklepu, ale także eksperymentalne funkcje w ramach programu Test Pilot. Wczoraj opisywaliśmy możliwości testowanego tu dodatku Side View, ale to nie jedyne rozszerzenie na tapecie.

Uwagę warto również poświęcić rozszerzeniu Color. To kolejny pozostający w fazie testów dodatek. Pozwala on użytkownikom Firefoksa w bardzo prosty sposób samodzielnie tworzyć układy kolorów do przeglądarki i dzielić się nimi z innymi. Opracowano wygodny w obsłudze interfejs, który pozwala barwy poszczególnych elementów wybierać na palecie lub wpisywać konkretne wartości RGB lub HEX.

Zupełnie niezależnie edytować można między innymi kolor napisów na kartach, ich tło, wzór na górnym pasku, kolorystykę paska adresu i nie tylko. Zależnie od potrzeb można więc bez problemu stworzyć kombinacje stonowane, jak i bardziej szalone. Na dobry początek Mozilla przygotowała kilka własnych propozycji, które mogą również stanowić podstawę do dalszej edycji.

Każdą stworzoną kombinację można zapisać lokalnie, ale także udostępnić dzięki generowanemu na bieżąco adresowi. W ten sposób można podzielić się ze znajomymi stworzonym przez siebie motywem. Aby zacząć korzystać z dodatku Color, należy zainstalować go w Firefoksie ze strony projektów Test Pilot. Podczas korzystania warto pamiętać, że to eksperymentalny dodatek – nie można wykluczyć błędów w działaniu.

© dobreprogramy