Masz samsunga? Wygląda na to, że Zdjęcia Google zrobią kopię twoich animowanych fotek

Strona główna Aktualności

O autorze

Dobra wiadomość dla użytkowników smartfonów Samsunga. Jest szansa, że wasze animowane fotki nie znikną po zmianie telefonu.

Wybrane modele z linii Galaxy, począwszy od S7, mają funkcję tworzenia ruchomych zdjęć. Oprócz statycznego obrazu zapisywane jest także 3-sekundowe wideo, które można odtworzyć z poziomu galerii.

Kilku użytkowników Galaxy S10 oraz S9 donosi na reddicie, że aplikacja Zdjęcia Google podczas tworzenia kopii zapasowej zaczęła wysyłać w chmurę także dograne animacje. W dodatku algorytmy Google'a dokładnie je stabilizują.

Nowa funkcja nie jest jeszcze oficjalnie komunikowana i na razie nie działa u wszystkich, ale to prawdopodobnie jedynie kwestia czasu.

Korzystanie z animowanych zdjęć nabierze sensu

Uwielbiałem funkcję Live Photos na iPhone'ach. Możliwość ożywienia fotek znacznie urozmaica ich przeglądanie, a Zdjęcia Google od dawna radzą sobie z ich zapisywaniem.

Na smartfonach z Androidem funkcję tę wyłączam. Kopię robionych zdjęć trzymam w chmurze Google'a, więc i tak straciłbym animacje po przesiadce na inny telefon. A przynajmniej tak to wyglądało do tej pory, bo najwidoczniej Google wziął się za współpracę z producentami sprzętu na tym polu. Trzymam kciuki za to, by na Samsungu się nie skończyło.

© dobreprogramy
s