reklama

Microsoft Robotics Developer Studio 2008

Strona główna Aktualności

O autorze

Podczas RoboDevelopment Conference & Expo w Santa Clara Microsoft ogłosił udostępnienie finalnej wersji Robotics Developer Studio 2008, platformy umożliwiającej tworzenie oprogramowania dla robotów, zarówno prawdziwych jak i symulowanych.

W tym wydaniu udało się nawet trzykrotne zwiększenie szybkości działania w niektórych przypadkach. Ulepszeno w narzędzia do VPL (Visual Programming Language) i VSE (Visual Simulation Environment). Zwiększono elastyczność wdrażania przez obsługę Microsoft Visual Studio 2005 jak i Visual Studio 2008. Poprawiono tez uruchamianie VPL i VSE na 64-bitowych Windows oraz dodano nową obsługę własnych mechanizmów przesyłania wiadomości.

Microsoft RDS zawiera prosty model programowy wspierający tworzenie asynchronicznych aplikacji, narzędzia do tworzenia i symulacji aplikacji przez niezaawansowanych użytkowników a także samouczki i przykładowe kody źródłowe. RDS 2008 jest już trzecią wersją pakietu programistycznego dla robotów. Poprzednie wersje doczekały się 250 000 ściągnięć a ponad 60 firm tworzących zarówno sprzęt jak i oprogramowanie wspiera lub używa Microsoft Robotics Developer Studio w swoich produktach.

Użytkownicy mogą za darmo pobrać wersję Express lub zakupić wersję Standard. Przez MSDNAA można otrzymać wersję Academic.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama