Microsoft Translator Microsoft Translator 4.0.478i dc21ed70

Strona główna Android Edukacja i nauka Słowniki i translatory
Pobierz program
lub zeskanuj:

Microsoft Translator to niewielka aplikacja od Microsoftu, która ma nam pomóc w tłumaczeniu tekstu. Dane możemy wprowadzać na dwa sposoby: wpisując tekst za pomocą klawiatury, bądź też dyktując go za pomocą wbudowanego w urządzenie mikrofonu. W programie dostępny jest tryb czatu, którego uczestnicy mogą posługiwać się własnymi języki, a te tłumaczone są zgodnie z preferencjami pozostałych osób "w locie". Można również w podobny sposób komunikować się na ekranie jednego urządzenia, w przypadku gdy chcemy skorzystać z aplikacji, jak ze standardowego tłumacza z lektorem.

Interfejs programu jest prosty, a zarazem ładny i intuicyjny. Na ekranie głównym ujrzymy przyciski aktywujące mikrofon, klawiaturę, przenoszące nas do historii, ustawień oraz przypiętych tłumaczeń. Ostatni z nich pozwala stworzyć gotową listę najbardziej przydatnych wyrazów, zwrotów i zdań.

Domyślnie Microsoft Translator sam rozpoznaje język w jakim wprowadzamy czy też dyktujemy tekst, ale w razie pomyłki, możemy go ręcznie zmienić, tak jak i język docelowy. Proces tłumaczenia odbywa się przy pomocy serwerów Microsoftu, dlatego niezbędne jest połączenie z siecią. W programie znajdziemy również możliwość pobrania wybranych słowników na urządzenie, by skorzystać z nich w trybie online. Ciekawe prezentuje się także opcja tłumaczenia tekstu, który rozpoznawany jest z wykonanego aparatem telefonu zdjęcia.

Moduł tłumaczący z polskiego na angielski podczas testów sprawował się dobrze, choć czasem miewał problemy ze zrozumieniem bardziej skomplikowanych słów. Aplikacja Microsoft Translator dostępna jest za darmo, w tym dla zegarków Android Wear.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!