r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Microsoft Translator 3.2.253b

Strona główna Android Edukacja i nauka Słowniki i translatory

Microsoft Translator to niewielka aplikacja od Microsoftu, która ma nam pomóc w tłumaczeniu tekstu. Dane możemy wprowadzać na dwa sposoby: wpisując tekst za pomocą klawiatury, bądź też dyktując go za pomocą wbudowanego w urządzenie mikrofonu. W programie dostępny jest tryb czatu, którego uczestnicy mogą posługiwać się własnymi języki, a te tłumaczone są zgodnie z preferencjami pozostałych osób "w locie". Można również w podobny sposób komunikować się na ekranie jednego urządzenia, w przypadku gdy chcemy skorzystać z aplikacji, jak ze standardowego tłumacza z lektorem.

Interfejs programu jest prosty, a zarazem ładny i intuicyjny. Na ekranie głównym ujrzymy przyciski aktywujące mikrofon, klawiaturę, przenoszące nas do historii, ustawień oraz przypiętych tłumaczeń. Ostatni z nich pozwala stworzyć gotową listę najbardziej przydatnych wyrazów, zwrotów i zdań.

Domyślnie Microsoft Translator sam rozpoznaje język w jakim wprowadzamy czy też dyktujemy tekst, ale w razie pomyłki, możemy go ręcznie zmienić, tak jak i język docelowy. Proces tłumaczenia odbywa się przy pomocy serwerów Microsoftu, dlatego niezbędne jest połączenie z siecią. W programie znajdziemy również możliwość pobrania wybranych słowników na urządzenie, by skorzystać z nich w trybie online. Ciekawe prezentuje się także opcja tłumaczenia tekstu, który rozpoznawany jest z wykonanego aparatem telefonu zdjęcia.

Moduł tłumaczący z polskiego na angielski podczas testów sprawował się dobrze, choć czasem miewał problemy ze zrozumieniem bardziej skomplikowanych słów. Aplikacja Microsoft Translator dostępna jest za darmo, w tym dla zegarków Android Wear.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Nowy Microsoft Translator: świetne nowości w aplikacji mobilnej i przeglądarce

12
15.12.2016  •  Oskar Ziomek

Aplikacje wspomagające komunikację w wielu językach nigdy nie były idealne. Albo obsługiwały zbyt mało języków, albo też jakość tłumaczenia pozostawiała wiele do życzenia. Stopniowo sytuacja zaczęła się zmieniać, wraz z rozwojem uczenia maszynowego i wykorzystywaniem zarówno modelu statystycznego, jak i składniowego. Wiele osiągnięć ma w tej kwestii Microsoft: w ostatnim czasie udostępniono tłumaczenia symultaniczne dla połączeń telefonicznych, a teraz korporacja zaktualizowała swój Translator. Odtąd pozwoli on na bezpośredni kontakt między dwoma osobami z tłumaczeniem „w locie”. Na…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.