reklama

Microsoft nadal szuka nowego dyrektora, CEO Ericssona na liście kandydatów

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

Do pożegnania Steve'a Ballmera z Microsoftem coraz bliżej, a firma wciąż szuka jego następcy. Wiemy już, że typowany wcześniej jako prawdopodobny kandydat CEO Forda, Alan Mulally, został z listy kandydatów skreślony. Jego kontrakt obejmuje kierowanie koncernem samochodowym przynajmniej do końca tego roku, a jeśli opuści firmę, to raczej uda się na zasłużoną emeryturę.

Najnowsze wieści mówią, że być może Microsoftem pokieruje Hans Vestberg, obecny dyrektor Ericssona. Vetsberg urodził się w Szwecji 48 lat temu. Kierować gigantem telekomunikacyjnym zaczął w 2010 roku, wcześniej zaś pracował w dziale finansowym Ericssona. Pod jego kierownictwem firma radzi sobie bardzo dobrze. Wartość akcji wzrosła w ciągu tych kilku lat o 19%, wpływy do budżetu zaś stabilnie rosną. W 2009 roku wyniosły 206 miliardów koron, analitycy przewidują zaś około 225 miliardów w 2013 (dokładna kwota jeszcze nie została oficjalnie podana). Szwed jest energetyczny, ma doświadczenie w firmie technologicznej, świadczącej usługi dla biznesu i przetrwał rozstanie Ericssona z Sony. Przemawia za nim także to, że byłby „nową twarzą”.

Zarząd Microsoftu zaczął od analizy dobrze ponad 100 CV, podobno pod koniec ubiegłego roku liczbę tę udało się zredukować do około 20. Wciąż aktualna jest kandydatura Stephena Elopa oraz kilku osób obecnie pracujących w Microsofcie.

Następcę Ballmera powinniśmy poznać już niebawem — firma zapowiadała ogłoszenie na początku 2014 roku. Steve Ballmer odchodzi na emeryturę w sierpniu.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama