reklama

Microsoft o Office dla Windows Phone 8

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

Widnows Phone 8 to nie tylko system mobilny, to przede wszystkim część swoistego środowiska zaprojektowanego przez Microsoft. Dlatego też nie może na nim zabraknąć pakietu biurowego Office. Wiemy już, że oprogramowanie będzie instalowane na każdym z urządzeń z Windowsem RT, jego mniejsza odmiana znajdzie się także na każdym z telefonów Nokii, Samsunga i HTC z mobilnym systemem Microsoftu.

Z poziomu Office Hub użytkownicy będą mogli szybko uzyskać dostęp do mobilnego Worda, PowerPointa i Excela, a dzięki chmurze Office 365 dokumenty utworzone na innych urządzeniach będzie można przeglądać także na telefonie, mobilny Office zajmie się także dokumentami, które otrzymamy pocztą jako załączniki. Dokumenty można również przesyłać za pośrednictwem NFC, jeśli telefon jest wyposażony w odpowiedni moduł (większość modeli z Windows Phone 8 jest).

Jeśli chodzi o nowości w programach, warto wspomnieć o możliwości czytania w trybie pełnoekranowym w mobilnym Wordzie, ułatwieniach w obsłudze Excela na ekranie dotykowym (dotyczy to głównie zmiany rozmiaru kolumny i oczywiście zaznaczania kolumn i komórek) oraz możliwości dodawania notatek głosowych i łatwej nawigacji dzięki miniaturkom slajdów w PowerPoincie. OneNote jest na Windows Phone 8 osobną aplikacją i znajdziemy ją poza Office Hub. Notatki można oczywiście przechowywać na SkyDrive oraz udostępniać w Pokojach (Rooms).

Więcej szczegółów dotyczących tej wersji pakietu Office można znaleźć na blogu Office Next. Z kolei na CentrumXP znalazły się (prawdopodobnie) projekty pudełek, w których sprzedawany będzie Office 2013.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić