r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Microsoft o przyszłości Silverlighta

Strona główna Aktualności

Microsoft zaprasza na konferencję, podczas której mowa będzie o przyszłości Silverlighta. Firma zapewnia, że ma nowe pomysły na rozwój technologii.

W ostatnim czasie Microsoft mógł sprawiać wrażenie jakby trochę zapomniał o projekcie Silverlight. Technologia do wyświetlania multimediów znalazła się w cieniu walki miedzy firmami Adobe i Apple. W minionych miesiącach Silverlight raczej rzadko pojawiał się w kontekście wyboru technologii do obsługi multimediów w Sieci - mowa była o Flashu albo HTML5. Microsoft chciałby najwyraźniej wrócić do gry. Na 2 grudnia firma przygotowała specjalną konferencję poświęconą Silverlightowi. Podczas spotkania zaprezentowane będą plany dotyczące rozwoju technologii, między innymi dla systemu Windows Phone 7, uczestnicy będą mogli również wziąć udział w ćwiczeniach.

Według wcześniejszych informacji podanych przez ZDNet, Microsoft postanowił nieco zmienić plany dotyczące rozwoju Silverlighta. Firma chce nastawić się na rynek smartfonów (Windows Phone 7), a także współpracę z coraz bardziej popularnym standardem HTML5. Być może podczas konferencji podane zostaną też szczegóły na temat aktualizacji Silverlighta do wersji 5. Poprzednie wydanie ukazało się w kwietniu tego roku.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.