reklama

Microsoft podnosi poprzeczkę dla posiadaczy MAPS

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Microsoft Action Pack Subscription czyli popularny MAPS to oferta skierowana dla firm partnerskich Microsoft z branży IT, która pozwala za stosunkowo niewielkie pieniądze nabyć prawo do używania sporej ilości najważniejszych produktów Microsoft wyłącznie w celach prowadzenia wewnętrznej działalności firmy. Co ważne, w pakiecie znajduje się po jednej licencji na produkty serwerowe, za to aż po dziesięć licencji na klienckie systemy operacyjne czy aplikacje biurowe.

Teraz Microsoft, jak tłumaczy, w obawie przed kupowaniem MAPS przez firmy, które później świadomie wykorzystują go wbrew postanowieniom licencji, postanowił podnieść poprzeczkę i wprowadzić dodatkowe wymogi. Nowi subskrybenci od 30 listopada będą musieli przejść jedno z udostępnianych bezpłatnie szkoleń on-line Microsoft, a następnie zaliczyć stosowny egzamin - również w Internecie. Odnawiający subskrypcję muszą zdawać taki egzamin co dwa lata.

Dodatkowo Microsoft wprowadził do programu MAPS dwie nowe oferty przeznaczone do konkretnych grup firm partnerskich. Mowa o pakietach Small Business Specialist Community oraz Web Solutions Provider. Oba będą zawierać oprogramowanie, materiały i informacje pomocne w danych scenariuszach. Będą one rozsyłane co dwa lata do firm uczestniczących w tych programach.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić