Microsoft pozywa spamerów Live Messengera

Strona główna Aktualności

O autorze

W trosce o użytkowników usługi Live Messenger, Microsoft wystąpił o ukaranie osób odpowiedzialnych za rozsyłanie spamu i przeprowadzanie ataków phishingowych.

Pozew został złożony przeciwko firmom takim jak FunMobile, Mobilefunster, a także innym, które - jak uważa Microsoft - są odpowiedzialne za umyśle nadużywanie funkcjonalności usługi w celu uzyskania danych osobowych użytkowników. Microsoft przytacza tu liczne wysyłanie wiadomości natychmiastowych, których nadawcami są znane użytkownikowi osoby w rzeczywistości nimi niebędące. Ponadto korzystający z Live Messengera mieli być poddawani atakom phishingowym, poprzez wiadomości informujące o konieczności odwiedzenia rzekomych witryn pomocy technicznej Microsoftu.

Koncern twierdzi, że powyższe taktyki umożliwiają atakującym uzyskanie osobistych informacji nt. użytkowników oraz dodatkowo pozwalają na wykorzystanie ich kont do dalszej wysyłki masowego spamu osobom znajdującym się kontaktach. Poprzez skargę Microsoft chce dać do zrozumienia firmom, że uprawianie takich praktyk nie pozostanie bez echa. Koncern liczy również na odszkodowanie pieniężne.

© dobreprogramy