Microsoft udostępnia nowe narzędzia dla edukacji i nauki

Strona główna Aktualności

O autorze

Podczas dziewiątej dorocznej konferencji Microsoft Research Faculty Summit, Tony Hey, wiceprezes działu badań zewnętrznych, poinformował o udostępnieniu darmowego zestawu narzędzi służących do publikowania i udostępniania informacji.

Pierwsze z nich - Article Authoring dla Worda 2007, służy do konwersji artykułów naukowych do formatu XML tak, aby pasowały do wytycznych nałożonych przez konkretne instytuty. Creative Commons Add-in dla Office 2007 pozwala na bezpośrednie zdefiniowanie autorom licencji Creative Commons w dokumentach programów Word, Excel i PowerPoint. Microsoft e-Journal Service jest rozwiązaniem hostingowym, dzięki któremu możliwe jest publikowanie dzienników online. Pakiet Research Output Repository pomaga w wychwytywaniu semantycznych związków między poszczególnymi obiektami, ułatwiając w ten sposób dostęp do nich, natomiast Research Information Centre jest platformą pracy grupowej, stworzoną przy współpracy z British Library.

Działania te są kolejnym krokiem w kierunku wspierania uczniów i studentów przez Microsoft. Cały czas w ramach programu MSDN Academic Alliance dostępne są dla studentów pełne wersje systemów Windows, w tym Windows Vista i Windows XP. Kilka miesięcy temu korporacja udostępniła tam między innymi pakiety Visual Studio 2008. Więcej informacji na temat projektu znaleźć można na stronie, wraz ze specjalnym schematem przedstawiającym ich wykorzystanie.

© dobreprogramy

Komentarze