Microsoft udostępnia nowe narzędzia diagnostyczne dla programistów

Microsoft udostępnia nowe narzędzia diagnostyczne dla programistów

Microsoft udostępnia nowe narzędzia diagnostyczne dla programistów
Oskar Ziomek
24.01.2018 15:52

Microsoft udostępnia programistom, którzy tworzą desktopowe aplikacje dla Windowsa, nowe narzędzia do analizy programów wykorzystywanych już przez użytkowników. Rozwiązanie nosi długą nazwę Windows Desktop Program for Desktop Application Analytics i pozwala na bieżąco śledzić nowe instalacje w zależności od wersji oraz błędy wraz ze szczegółami, które zapisały się na stosie.

Ma to pomóc w optymalizacji programów oraz szybszym reagowaniu na występujące usterki. Warto podkreślić, że narzędzie związane jest z pulpitowymi aplikacjami – narzędzia do podobnej analizy w przypadku programów UWP mają większą funkcjonalność, choćby ze względu na dostępne opcje monetyzacji.

Obraz

Korzystanie z narzędzia Desktop Application Analytics jest darmowe. Konieczne jest tylko zalogowanie się przy użycia konta Microsoftu, a później wgranie podpisanej aplikacji, do czego wykorzystano ważny certyfikat. Nie trzeba w tym celu zakładać nowego konta – jeśli wcześniej użytkownik był już zarejestrowany jako programista na potrzeby wcześniejszych usług Microsoftu, dane logowania pozostają aktualne.

Po zalogowaniu na ekranie zobaczyć będzie można sporo przydatnych informacji, w tym listę wszystkich aplikacji wraz z liczbą instalacji oraz błędów w wybranych przedziałach czasowych. Nad każdą usterką można się dodatkowo pochylić, sprawdzając okoliczności jej wystąpienia, częstotliwość, w tym także pobrać stos wywołań.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Informacje można także filtrować według regionów, w których oferowana jest aplikacja oraz numerów jej wersji. Analizę wydajności i popularności można natomiast sortować także według wersji systemu operacyjnego, w tym konkretnych kompilacji Windowsa 10, również insiderskich. Zainteresowanych Microsoft zaprasza do zalogowania się w usłudze, a w razie potrzeby skorzystania z dokumentacji. Ze swojej strony proponujemy także rzucić okiem na krótką prezentację wideo, którą znaleźć można na końcu wpisu na blogu Windowsa.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)