Microsoft udostępnia nowe narzędzia diagnostyczne dla programistów

Microsoft udostępnia nowe narzędzia diagnostyczne dla programistów
Oskar Ziomek

24.01.2018 15:52

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Microsoft udostępnia programistom, którzy tworzą desktopowe aplikacje dla Windowsa, nowe narzędzia do analizy programów wykorzystywanych już przez użytkowników. Rozwiązanie nosi długą nazwę Windows Desktop Program for Desktop Application Analytics i pozwala na bieżąco śledzić nowe instalacje w zależności od wersji oraz błędy wraz ze szczegółami, które zapisały się na stosie.

Ma to pomóc w optymalizacji programów oraz szybszym reagowaniu na występujące usterki. Warto podkreślić, że narzędzie związane jest z pulpitowymi aplikacjami – narzędzia do podobnej analizy w przypadku programów UWP mają większą funkcjonalność, choćby ze względu na dostępne opcje monetyzacji.

Obraz

Korzystanie z narzędzia Desktop Application Analytics jest darmowe. Konieczne jest tylko zalogowanie się przy użycia konta Microsoftu, a później wgranie podpisanej aplikacji, do czego wykorzystano ważny certyfikat. Nie trzeba w tym celu zakładać nowego konta – jeśli wcześniej użytkownik był już zarejestrowany jako programista na potrzeby wcześniejszych usług Microsoftu, dane logowania pozostają aktualne.

Po zalogowaniu na ekranie zobaczyć będzie można sporo przydatnych informacji, w tym listę wszystkich aplikacji wraz z liczbą instalacji oraz błędów w wybranych przedziałach czasowych. Nad każdą usterką można się dodatkowo pochylić, sprawdzając okoliczności jej wystąpienia, częstotliwość, w tym także pobrać stos wywołań.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Informacje można także filtrować według regionów, w których oferowana jest aplikacja oraz numerów jej wersji. Analizę wydajności i popularności można natomiast sortować także według wersji systemu operacyjnego, w tym konkretnych kompilacji Windowsa 10, również insiderskich. Zainteresowanych Microsoft zaprasza do zalogowania się w usłudze, a w razie potrzeby skorzystania z dokumentacji. Ze swojej strony proponujemy także rzucić okiem na krótką prezentację wideo, którą znaleźć można na końcu wpisu na blogu Windowsa.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (6)
Zobacz także