Microsoft ujawnia dochody za ostatni kwartał

Strona główna Aktualności

O autorze

Microsoft ujawnił swoje dochody uzyskane w czwartym kwartale tego roku finansowego. Firma w ciągu ostatnich trzech miesięcy uzyskała przychody na poziomie ponad 13 miliardów dolarów. To aż o 17% mniej niż w tym okresie przed rokiem.

Jak powiedział Chris Liddell, osoba odpowiedzialna za finanse w Microsoft, na firmę zły wpływ ma globalny zastój na rynkach komputerów PC oraz serwerów. Firma zadowolona jest jednak z pieniędzy, jakie udało się zaoszczędzić w tym kwartale, a jest to o ponad 750 milionów dolarów więcej w porównaniu z poprzednim. Do osiągnięć w ciągu ostatnich miesięcy koncern zalicza też wydanie Windows 7 RC, Windows Server 2008 R2 RC jak również uruchomienie wyszukiwarki Bing.

Analitycy Gartnera przewidują, że sprzedaż komputerów spadnie w nadchodzącym czasie o 6% bez względu na Windows 7, który został niedawno ukończony i cieszy się zainteresowaniem w przedsprzedaży. Sam Microsoft nie spodziewa się w najbliższym czasie ani polepszenia swoich wyników finansowych, ani też ich pogorszenia.

© dobreprogramy