MimioStudio 7.10 - nowa wersja pakietu programów dla nauczycieli

Strona główna Aktualności

O autorze

Ukazała się wersja 7.10 wieloplatformowego pakietu programów pomocniczych dla nauczycieli MimioStudio.

MimioStudio umożliwia tworzenie bogatych i interesujących materiałów na potrzeby lekcji, wykładów czy interaktywnych pokazów szkoleniowych. W pełnej wersji programu skorzystamy między innymi z narzędzi do tworzenia galerii, dokumentów tekstowych, wykresów, głosowania, nagrywania materiałów, przeglądania materiałów online czy wyświetlania materiałów. W wersji demonstracyjnej możemy używać jedynie Notebooka, czyli programu do tworzenia notatek - zarówno graficznych, jak i tekstowych. Możemy też skorzystać z galerii oferującej kolorowe tła, organizować materiały w folderach, wyszukiwać pliki, importować dane czy eksportować gotowe lekcje jako wideo lub audio.

W najnowszej wersji pakietu zaktualizowano Mimio Interactive System - narzędzie, które umożliwia nauczycielom wykorzystanie tablicy jako interaktywnego narzędzia do nauki. Pojawiły się także nowe przejścia i animacje wzbogacające prezentacje. Wprowadzono funkcję umożliwiającą kopiowanie i udostępnianie materiałów uczniom, jak również tworzenie kart i diagramów. Począwszy od wersji 7 dostępne jest rozpoznawanie pisma odręcznego, import audio i wideo za pomocą metody przenieś-upuść, nagrywanie aktywności ekranu, możliwość zmiany wielkości obiektów, szybkie kopiowanie obiektów czy przejścia i animacje. Udostępnione w programie nowości, jak i ogólne jego działanie można obejrzeć w krótkim klipie wideo zamieszczonym w serwisie YouTube.

MimioStudio 7.10 w wersji testowej można pobrać z naszego vortalu. Dostępny jest dla systemów Windows i Mac OS X.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieBrzydkie podróbki figurek z PRL-u. Jest człowiek, który ma ich pokaźną kolekcję