Mobilna aplikacja Gmail na Androida z obsługą poczty Exchange

Strona główna Aktualności

O autorze

W ciągu najbliższych dni dla wielu granica między życiem osobistym a pracą zatrze się jeszcze bardziej ;-) Do użytkowników lada moment trafi bowiem aktualizacja mobilnej aplikacji Gmaila, która przynosi wsparcie dla usługi pocztowej Exchange na wszystkich urządzeniach z Androidem.

Dotychczas obsługa Exchange’a w oficjalnej aplikacji Gmaila była możliwa tylko na urządzeniach z rodziny Nexus z systemem Android 5.0 lub nowszym, to się jednak ma zmienić w ciągu kilku dni, kiedy nastąpi aktualizacja. Możliwe będzie nie tylko odbieranie korespondencji, ale także pełna synchronizacja kontaktów oraz kalendarza.

Z zaprezentowanych materiałów można wywnioskować, że dodawanie kont Exchange będzie w Gmailu w pełni zautomatyzowane. Dotychczasowe menu dodawania kont, na którym znajdują się wśród możliwości wyboru konto Google i ręczna konfiguracja serwerów IMAP bądź POP3, zostanie wzbogacone o nową pozycję. Po jej wyborze wystarczy wpisać adres, hasło oraz dostosować do indywidualnych potrzeb opcje powiadomień i synchronizacji.

W ten sposób androidowa aplikacja Gmaila wzbogaca się o kolejną obsługiwaną usługę – widać, że Google zmierza do stanu, w którym z powodzeniem będzie ona obsługiwała możliwie jak najwięcej różnych kont. To zaś będzie wykluczało konieczność korzystania z innych mobilnych aplikacji pocztowych. Gmaila na Androida znajdziecie w naszej bazie.

© dobreprogramy
s