Mobilna aplikacja Gmaila w końcu z wygodną funkcją podglądu dokumentów

Mobilna aplikacja Gmaila w końcu z wygodną funkcją podglądu dokumentów

19.12.2016 11:56

Nawet jeśli nie posiadaliśmy odpowiedniej aplikacji, to w Dysku Google mieliśmy przynajmniej możliwość podglądu dokumentu. Taka opcja nie była dostępna w Gmailu, co było dość niewygodne, w końcu na pocztę często dostajemy różne dokumenty. Na szczęście, z najnowszą aktualizacją to niedociągnięcie znika.

Do tej pory, gdy chcieliśmy otworzyć dokument tekstowy czy tabletkę z arkusza kalkulacyjnego z poziomu aplikacji Gmail, byliśmy przekierowywani do innej aplikacji, o ile ją posiadaliśmy, a jeśli nie, pozostawało nam otworzenie linku w przeglądarce. Próba szybkiego podejrzenia pliku kończyła się więc wyjściem z Gmaila i uruchomieniem innej aplikacji, co było niewygodne, a dodatkowo zabierało więcej czasu niż bezpośredni podgląd.

Obraz

Ostatnia aktualizacja Gmaila na Androida, w końcu wprowadza opcje podglądu w samej aplikacji. Otworzymy pliki tekstowe, pliki arkusza kalkulacyjnego, prezentacje czy też pliki w formacie PDF. Aplikacja radzi sobie ze wszystkimi popularnymi formatami – otworzymy dokumenty chociażby z pakietu Microsoft Office. W okonie podglądy mamy możliwość wyszukania konkretnego słowa, zapisu na Dysk Google, wydrukowania czy pobrania pliku.

Aktualizacja wprowadza również możliwość edytowania tekstu bezpośrednio lub kopiowania i wklejania treści z Internetu, zachowując oryginalne formatowanie.

Gmaila w najnowszej wersji znajdzie już w naszej bazie oprogramowania. Osoby, które posiadają już zainstalowaną aplikację, powinny mieć dostęp do aktualizacji.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)