reklama

Mobilne Creators Update trafi na więcej urządzeń, ale nieoficjalnie

Strona główna Aktualności

O autorze

Na dziobie okrętu. Stawia znaczące nad znaczonym, lubi czapki z daszkiem, teorię gier, tłumaczenia maszynowe i karabiny maszynowe.

Creators Update w wydaniu mobilnym nie zachwyca. Nie chodzi tu jedynie o to, że wprowadzone zmiany są raczej niewielkie, ale także – co zaznaczaliśmy już wczoraj – o ograniczenie liczby oficjalnie wspieranych urządzeń do trzynastu.

Z raportu AdDuplex wynika, że Creators Update trafi jedynie do 60% urządzeń z mobilnym Windowsem. Mimo że zmiany są niewielkie, to pozostałe 40% użytkowników systemu może czuć się pozostawionymi na lodzie. Microsoft wychodzi im jednak naprzeciw i postanowił umożliwić instalację CU także na oficjalnie niewspieranych modelach, między innymi Lumii 930 i 1520.

Smatfonów, na których Creators Update można było testować w ramach programu WIndows Insider jest jest bowiem więcej, niż modeli oficjalnie wspieranych. To właśnie tę furtkę postanowił wykorzystać Microsoft. Do kanału Release Preview trafiła wersja Creators Update RTM.

Oczywiście z zastrzeżeniem, że najnowsza wersja Windowsa może być wykorzystywana na oficjalnie niewspieranych smartfonach jedynie na odpowiedzialność samego użytkownika. Instalacja jest możliwa po dołączeniu do programu WIndows Insider i wybraniu kanału aktualizacji Release Preview.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić